banner120

Akbank ATM’sine düzenek kurdular

Akbank’ın ATM’sine düzenek kuran dolandırıcılar kredi ve ATM kartlarını kopyalayarak banka hesaplarını boşalmak için veri toplarken fark edildiler. Tesadüfen fark edilen düzeneği uyanık vatandaşın dikkati ortaya çıkardı.

Akbank ATM’sine düzenek kurdular

Haber; Esra Öztürk

Bolunun tanınmış esnaflarından 14 ses ışık ve organizasyon firmasının sahibi Osman Kalay’ın uyanıklığı sayesinde büyük bir vurgun önlendi. Bir personeline para vermek için Beşkavaklar Mahallesinde D- 100 yolu kenarı bulunan Adesse Marketin önünde bulunan Akbank Bankamatiğine giden Osman Kalay, bankamatiğe kartını takarken kartın giriş bölgesinden şüphelendi. Osman Kalay kart giriş bölgesinin bira öne doğru çıkık olduğunu fark etti. Diğer Bankaların bankamatiklerine baktığında böyle bir durumun olmadığını gördü. Bu sırada kart giriş bölümünü eliyle kontrol edince eline bir aparat geldi. Osman Kalay aparatı incelediğinde içinde pillerin olduğunu gördü. Hemen bankanın genel merkezini arayan Osman Kalay’a banka yetkilileri elindeki cihazın bir kart kopyalama cihazı olabileceği, bankayı kullanan vatandaşların kartlarını kopyalayarak soygun yapılabileceğini ve hemen polise haber vermesini istediler. Bunun üzerine Osman Kalay hemen polisi arayarak durumu bildirdi. Olay yerine gelen polisler bankamatikte ki kart kopyalama cihazına büyük bir vurguna sebep olmadan el koydular.

Osman Kalay, “Bir personelime para verecektim. Bankamatiğe para çekmeye geldim. Kart giriş yeri beni biraz şüphelendirdi. Diğer bankamatiklere baktım onlardan farklıydı. Elimle oynarken burada ki aparat elime geldi. Hemen bankanın genel merkezini aradım. Onlarda polise haber vermemi istediler. Sonra polise haber verdim ve geldiler. Bu aparat bankamatiği kullanan kişilerin kartlarını kopyalıyormuş. Büyük bir şans eseri cihazı bulduk. Onlarca vatandaşımız bu yolla dolandırılacaktı” dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2017, 10:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124