Akduman’dan bir dizi garip açıklama

24 Haziran genel seçimlerinden sonra sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımdan dolayı kamuoyunun tepkisini çeken ve şikayetler sonrası hakkında Atatürk’e hakaret davası açılan Belediye Meclis Üyesi Tahsin Akduman sessizliğini bozdu.

Akduman’dan bir dizi garip açıklama

Haber: S. Özge Yücel

Yaptığı paylaşım sonrası tepkilerin odak noktası olan Tahsin Akduman yine sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla sessizliğini bozarak açıklama yaptı. Yaptığı paylaşımın yanlış anlaşıldığını belirten Akduman’ın açıklamaları ise şöyle:

“Şahsi Facebook sayfamda 9.7.2018 tarihinde seçim sonuçları ve yeni Cumhurbaşkanlığı sistemine geçişte yaşadığım heyecanın etkisi ile hayırlı olsun diye yaptığım bir paylaşım kamuoyunda yanlış anlaşılmama ve arzu etmediğim bir polemiğe sebep olmuştur. Bu paylaşımım hiç benim arzu etmediğim ve maksadımı aşan bir boyuta çekilmiştir. Devam eden olaylar sahsımı farklı bir şekilde gösterme amacını taşımaktadır. Hakkımda insan haklarını da ihlal eden bir seviyede devam etmekte olan yorumlar üzerine bu açıklamayı yapma ihtiyacı duydum.

“Yasal Haklarım Saklıdır”

Bu konu ile de ilgili Cumhuriyet Savcılığımızın davetini hemen kabul edip ifademi verdim. Kamuoyu da biliyor ki olay Adliyeye intikal etmiştir. Bu paylaşımımın birçok arkadaşımı-dostumu üzdüğünden, yanlış anlamalara ve hakkımda olumsuzluğa sebep olmasından dolayı da sayfamdan kaldırdım. Bu saatten sonra da Adli makamlara intikal eden olay hakkında yorum yapmak, hakaret etmek, olayı tekrarlayıp servis etmek kanunen de doğru değildir. Bu konuda yasal haklarım saklıdır.

“Seçim sonuçlarına hayırlı olsun demek için paylaştım”

Tarihte bilindiği gibi yüz yıl önce 2018 yılında Birinci Dünya Savaşı bitmiştir. İngiltere’yi Çanakkale’de, Kut ül Amare’de, Galiçya’da yenmemize rağmen biz mağlup sayıldık. İngilizler bu yenilgilerin intikamını almak için bizim başımıza Yunanlılarla İstiklal harbini açtırmışlardır. Birinci Dünya Savaşının galibi ve en güçlü devleti İngiltere’dir. O zaman olduğu gibi halen de dünyayı vesayetle yönetmek isteyen başta İngiltere ve batılı devletler dünyanın çeşitli ülkelerini sömürmek için rahat bırakmamaktadırlar. Savaşın etkileri barış anlaşmalarına rağmen bitmemiş ve İkinci Dünya Savaşına sebep olmuştur. Bu etkiler ve adaletsizlikler zamanımıza kadar gelmiştir. Paylaşımda geçen yüz yıl önce ifadesi ile kast edilen budur. İngilizlerin ve Batılıların kurduğu bu tuzakları bertaraf edecek ve Milletler Cemiyeti, Birleşmiş Milletler, Dünya Bankası; İMF vs. gibi kuruluşlarla Dünyayı yönetmeye çalıştığı vesayeti kaldıracak ve ülkemizi, devletimiz menfaatine göre yönetecek Lider olarak etkin ve tek karar alıcı olarak Cumhur Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ ı gördüğüm için seçim sonuçlarına hayırlı olsun diyerek resmini paylaştım.

Ancak her devirde olduğu gibi FETÖ gibi örgütler ve kişiler Devletimiz içine sızmışlar ve dış mihraklar ve dış devletlerle birlikte Devletimizi yönetmek istemişlerdir. Ben bu paylaşımımda Devlet içindeki satılmış paralel yapıları kastederek ve darbelere- vesayetlere karşı olduğumu belirtmek istedim.

Ben Türküm. Her Türk ve Müslüman gibi Bağımsızlığımızın mücadelesini vermiş, İstiklal Harbimizin Kahraman Şehitlerine, Cumhuriyetimizin Kurucusu, İstiklal Harbimizin Başkumandanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ima edildiği gibi hakaret etmek aklımın ucundan bile geçmemiştir. Onları her zaman minnet ve rahmetle anıyorum. Zaten paylaşımın alt yorumlarında da bunu belirtmiştim.

“Beni küçük düşürme peşindeler”

Bu olayda, seçimlerin sonuçlarının etkisi ile bazı kesimler kelimelerimi başka yönlere çekerek beni sosyal medyada küçük düşürme peşindedirler. Benim fikirlerime karşı olan bu arkadaşları anlıyorum ancak beni tanıyan, fikirlerimi ve amaçlarımı bilen bazı dost zannettiklerimin de bu kervanda olmaları beni üzmüştür.

“Yanlış anlaşıldım”

Bu konuda yanlış anlaşıldığımı düşünüyor, sevgili dostlarımı ve arkadaşlarımı istemeden üzmenin iç huzursuzluğunu yaşadığımın bilinmesini istiyorum.

Benim tanıyanlar bilir, eskiden neysem fikrim ve kimliğimle aynıyım. Fikirlerimi, görüşümü belirttim. “Cevap da veremiyor, paylaşımı da kaldırdı, suçludur.” diyenlere de bunları söylemeye mecbur oldum. Ancak benim zihnimi okuyanlara da diyeceğim yoktur. Onları Allah’a havale ediyorum.”

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2018, 14:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner133

banner129