AKP Faşizminin ayak sesleri duyuluyor

CHP Bolu İl gençlik kolu başkanı Mehmet Fırat Kaya “AKP Hükümetinin ileri demokrasisini Salı günü ODTÜ’de yeniden gördük. Kendinden olmayanı, kendini eleştireni ve her türlü muhalif sesi...

AKP Faşizminin ayak sesleri duyuluyor

CHP Bolu İl gençlik kolu başkanı Mehmet Fırat Kaya “AKP Hükümetinin ileri demokrasisini Salı günü ODTÜ’de yeniden gördük. Kendinden olmayanı, kendini eleştireni ve her türlü muhalif sesi yok etmek üzerine kurulmuş bu ileri demokrasi gün geçtikçe faşizmin sınırlarına yaklaşmaktadır.”dedi.


CHP Bolu İl gençlik kolu başkanı Mehmet Fırat Kaya Orta Doğu Teknik Üniversitesinde yaşanan olaylarla ilgili olarak açıklama yaptı. Kaya;”Emniyet güçlerinin protesto haklarını kullanmak isteyen öğrencilere karşı ölçüsüz güç ve gaz kullanması, görev ve yetkiyi aşan ve kasten yaralama suçunu oluşturan bir noktaya ulaşmıştır. Başbakan muhalif ses, eleştiri nerden gelirse orada polisle halkı karşı karşıya getirmeyi ülkeyi ayrımcılığa bölücülüğe götürmeyi kendine görev edinmiş durumdadır. Hopa’da çevreyi korumak isteyenlerin, 29 Ekimde Cumhuriyet Bayramını kutlamak için bir araya gelenlerin, üniversitelerde demokratik haklarını kullanmak isteyen öğrencilerin üzerine sıkılan tazyikli sular ve atılan gaz bombaları, biber gazları ülkemizin insan hakları ayıbı olmaya devam etmektedir. Kendi halkına, kendi öğrencisine bu kadar düşman olmuş bir başbakan bu ülkeyi yönetemez. Kendi gençliğini polis ile karşı karşıya getiren bir başbakanın bu ülkeye verecek bir şeyi kalmamıştır. İleri demokrasi söylemleriyle insanlara biber gazının tadını öğreten, jopun acısını hissettiren bir yönetim varlığı kaybetmeye mahkûmdur. ODTÜ’de polisin müdahalesi sonucu beyin kanaması geçiren Barış arkadaşımıza acil şifalar diliyoruz. Son olarak bir medya kuruluşu gelişmeleri ODTÜ’de öğrenciler GÖKTÜRK-2 Uydusunun uzaya fırlatılmasını protesto etti şeklinde vermiştir. Bu durum ülkemizde medya üzerindeki iktidar baskısının ne durumlara geldiğini göstermektedir.” Dedi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128