banner120

AKP kendi kalesine gol attı

Sandıkta gereği yapılacaktır   CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, “İçeride ve dışarıda topyekûn kriz kaynağı haline gelen AKP, ulusal dayanışma günlerini dahi toplumu ayrıştırmak için araç...

AKP kendi kalesine gol attı

Sandıkta gereği yapılacaktır

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, “İçeride ve dışarıda topyekûn kriz kaynağı haline gelen AKP, ulusal dayanışma günlerini dahi toplumu ayrıştırmak için araç haline getirdi. Halkın iradesinin tecelli etmesini yasakla, baskıyla, şiddetle, hiçbir güç durduramadı, durduramayacak da. Krizler yaratarak, toplumu kutuplara bölerek tarafları çarpıştıran ve bundan nemalanan AKP artık amacına ulaşamayacaktır” dedi. 

 

CHP İstanbul Milletvekili ve Bolu Ticaret ve Sanayi odası eski meclis başkanı Umut Oran, yazılı bir açıklama yaparak 3 Kasım’da iktidarda 10. Yılını dolduracak olan AKP’nin ekonomik ve siyasi anlamda ülkeyi getirdiği noktayı değerlendirdi.

AKP kriz kaynağı haline gelmiştir 

 

Oran;“İçeride ve dışarıda topyekûn kriz kaynağı haline gelen AKP, ulusal dayanışma günlerini dahi toplumu ayrıştırmak için araç haline getirdi. Artık AKP eşittir krizler partisidir. Cumhuriyet ile hesaplaşan, Atatürk sevgisini yok etmek için elinden geleni ardına koymayan AKP iktidarı, son olarak 29 Ekim’i de kriz vesilesi yaptı. Atatürk’ün Ankara’ya gelişini unutturan, 23 Nisan’ın “Ulusal Egemenlik” içeriğini boşaltarak sadece çocuk bayramına dönüştüren, 19 Mayıs’taki “Atatürk’ü anma”yı yok ederek Ulu Önder’in anıtına çelenk koymayı bu millete çok gören, 30 Ağustos Zafer Bayramını “Tebrikat törenine” indirgeyen AKP’nin takiye anlayışı har tarafından dökülmektedir.” Dedi.

Oran; “AKP’nin durduk yere yerel seçimlerin bir yıl öne alınması için gündeme getirdiği anayasa değişikliği teklifi ile siyasette nur topu gibi yeni bir krizimiz daha oldu. MHP’nin de destek verdiği düzenleme için TBMM’de yapılan oylamada evet oylarının sayısı 367’ye ulaşmadığı için aslında AKP kendi kalesine gol attı.” Şeklinde konuştu. 

Umut Oran sözlerini şu şekilde tamamladı;”Ancak sonuç olarak şu bilinmelidir ki halkın iradesinin tecelli etmesini yasakla, baskıyla, şiddetle, hiçbir güç durduramadı, durduramayacak da. Krizler yaratarak, toplumu kutuplara bölerek tarafları çarpıştıran ve bundan nemalanan AKP artık amacına ulaşamayacaktır. 3 Kasım’da 10 yılını dolduracağı Aldatan ve Kandıranların Partisi iktidarı ile sıkıştığı her noktada ona koltuk değnekliği yapanların gerçek yüzünü artık gören halkımız, Türkiye Cumhuriyeti’nin birliği ve dirliği için sandıkta gereğini yapacaktır.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124