banner120

AKP Milleti 12 seneden beri uyutuyor

Türkiye'de son günlerde özellikle Doğu da ve Güneydoğu bölgelerinde yaşanan Kobani ve IŞİD olayları ile Bingöl'de şehit edilen polislerle ilgili konuşan HEPAR Bolu il Başkanı Yüksel Özdemir, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ve Ak parti hükümetini sert sözlerle eleştirerek; " Ak parti yıllardan beri güçlü ekonomi olacağız, Dünya'ya lider olacağız, İslam Dünyasına lider olacağız, Osmanlı olacağız, herkes bize saygı gösterecek gibi Dünya'ya barış getireceğiz hikayeleriyle milleti on iki senden beri uyuttu" dedi.

 AKP Milleti 12 seneden beri uyutuyor

Haber: Semih BAYKAL

 

Türkiye'nin Doğu Ve Güneydoğu da yaşanan Kobani, IŞİD olayları ilgili ve Bingöl'de şehit olan polislerle ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ve Ak Parti hükümetini eleştiren Özdemir; " Ülke gündemi şehitlere bağlı veya şehitlerle alakalı değildir. İnsanlar şehit geldiği zaman uyanıyor. Biz altı seneden beri parti kurulduğundan beri bunu söylüyoruz. Şimdi Ak parti yıllardan beri güçlü ekonomi olacağız, Dünya'ya lider olacağız, İslam Dünyasına lider olacağız, Osmanlı olacağız, herkes bize saygı gösterecek gibi Dünya'ya barış getireceğiz hikayeleriyle milleti uyuttu on iki senden beri uyuttu. Devlet yönetiminde zafiyet gösterdi.  Bir tane komşumuz kalmadı, içerideki huzursuzluğumuz had safhada. O zamanlar Recep Tayyip Erdoğan Başbakandı, şimdi Cumhurbaşkanı çıkıyor efendim o alevi, bu Sünni, bu Şii gibi insanları ayrıştırıyor. İçerideki huzursuzluğu çıkaran onlar o bizden bu bizden diyip, evine hırsız girse paralel yapı yaptı diyecek. Yani bir çuval ağzı açtı, bu çuval ağzının içine herkesi hain ilan edip dolduruyor. Yani bu ülke de bir tek Ak partililer vatansever, bir tek onlar işi biliyor, devletini çok seviyor geri kalan herkes hain. Şimdi ülkeyi yönetemedi bu kabul edecek ve bu olaylar da devam edecektir" diye söyledi.

 

" ULUSLARARASI GALERİYE HEPSİNİ SATALIM"

 

PKK'nın Kandil kadrosunun 15 Ekim'e kadar süre verdiğini, yani 5bin kişilik 10bin kişilik bir elinde kalaşnikof olan gücün Türkiye Cumhuriyeti Devletine direktif verdiğini ifade eden Özdemir; " PKK'nın Kandil kadrosu 15 Ekim'e kadar süre veriyor. Yani 5bin kişilik 10bin kişilik bir elinde kalaşnikof olan güç Türkiye Cumhuriyeti Devletine direktif veriyor. İşte ayağını denk al diyor. O zaman uçakları, tankları, topları çekelim bir uluslararası galeriye hepsini satalım. Bu halkın vergisiyle alınmış nasılsa siz bu ülkeyi teslim etmeyi göze almışsınız" diye belirtti.

 

" YETKİ VARSA ETKİ DE VARDIR "

 

Askere, Polise ve Terörle mücadele unsurlarına yetki verilmesi gerektiğini belirten Özdemir; " İkincisi etki yetki yani yetki varsa etkide vardır. Yetki verirsen Türk silahlı kuvvetlerine, terörle mücadele eden unsurlara, polise yetki verirsen bunun da etkisini görürsün. Kimse polis ve asker zafiyet gösterdi demesin. Bütün idare bütün yetki hükümettedir. Maaş artışına geldi mi kanunları patır patır çıkartıyorlar bir gecede, Milletvekili haklarına geldiğinde patır patır çıkartıyorsun, niye bu kanunları çıkarmıyorsun" dedi.

 

" BALON FİKİRLERLE ÜLKEYİ YÖNETMEYE ÇALIŞIYORLAR"

 

AKP'nin Türkiye'yi balon fikirlerle yönettiğini söyleyen Özdemir; " AKP daha önce yeni anayasa platformu diye akil adamlar gezdiler tozdular. Hani akil adamların raporları doğrultusunda hazırlanan kanunlar nerede. Bu kanunlar çıkınca hani ülke toz pembe olacaktı, mutlu olacaktı, işsizlere iş, evsizlere ev, dullara eş olacaktı ne oldu, demek ki balon. AKP balon fikirlerle ülkeyi yönetmeye çalışıyor. İnsanlar da sağ  olsun bunları yutuyor. Artık neden yuttuğunu bilmiyorum, çağresizlikten mi, bilgisizlikten mi yutuyor bilemiyorum. Tabi ki  taktir yine halkın. Biz daha önceden söyledik gelecek oy sahiplerinin yazgısıdır. Yani iyi giden kötü giden her şeyden bu ülkede yaşayan herkes birebir sorumludur. Yaşayarak görecekler dedik" diye söyledi.

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2014, 11:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
chp'li
chp'li - 7 yıl Önce

bizim chp'den hiç birşey olmaz.parti anlamında değil yönetim anlamında.sizin lideriniz hiç olmazsa dik duruyor.helal olsun osman pamukoğluna..

Murat Öztürk
Murat Öztürk - 7 yıl Önce

yüksel başkanım yine her zaman ki gibi doğruları söylemişsiniz. bolu da sizin gibi siyasetçilerin olması bizi gururlandırıyor.

Melek vatanim
Melek vatanim - 7 yıl Önce

allah razi olsun dogru anlattin sizinle gurur duyuyorum

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124