AKP ve HDP’yi kınadılar

Vatan Partisi Bolu milletvekili adayları İsmet Özer, Ömer Yasa ve Kazım Kesmen, ortak bir açıklama yaparak AKP ile HDP’yi kınayarak, “Vatan Partisi Türk, Kürt, Alevi, Sünni, Ermeni, Rum, Yahudi demeden tüm Türk Ulusunun partisindir. Ülkenin her yöresinde yani 85 seçim bölgesinde 550 milletvekili adayı ile 7 Haziran seçimlerine girmekteyiz” dediler.

AKP ve HDP’yi kınadılar

Adaylar açıklamalarını şöyle sürdürdü; Haftalardır duyurusu yapılan ve Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde 2 Haziran günü yapılacak Miting için önce AKP Hükümeti engeller çıkartmıştır. Katılımcıları taşımak için kiralanan uçağın kalkışı ve inişi engellenmiş; Uçak Şirketiyle yapılan sözleşme, baskılarla iptal ettirilmiştir. Yarısı boş olarak kalktığı halde tarifeli uçakta “yer yok” diye sınırlı sayıda bilet kesilmiştir.

İlçe Merkezinde ayrılmış olan Miting Alanının kullanılması, “güvenlik” gerekçesiyle engellenmiştir. İlçe merkezine Kilometrelerce uzaktaki futbol sahası uygundur denilmiş ama oraya gelecek insanların araçlarına izin verilmemiştir.

Serbest Propaganda ortamı içinde yapılması gereken seçimlere şaibe karışmıştır. Devlet Güçlerinin ancak zorlukla kendisini koruyabildiği bir ortam yaratan 13 Yıllık AKP Yönetiminin Türkiye’yi getirdiği son nokta işte budur.

İktidardaki AKP de içinde olmak üzere hiçbir partinin miting veya başka türlü propaganda yapamadığı bu yurt köşesinde yalnızca Vatan Partisi bu cesareti göstermiştir. Tüm engellemelere karşı, bir kişi ile de olsa Miting yapma kararlılığı gösteren Vatan Partisi, söz verdiği gün ve saatte 100 kişiyle de olsa toplantısını gerçekleştirmiştir.

Hakkari 1.sıra Milletvekili adayı Namık ERELİ’nin yaptığı konuşmadan sonra Genel Başkan Doğu PERİNÇEK konuşma yapmış ve miting olaysız dağılmıştır. Ancak konuklar uçakla Yüksekova’dan ayrıldıktan sonra iki yanından koluna girilerek bir yere götürülen Namık ERELİ’nin başına silah dayanarak istifa dilekçesi alınmış, ardından da kendisi HDP’ye üye yapılmıştır. Bu vesileyle, demokrasi adına Halkın Demokratik Partisi (HDP)’ye oy isteyenleri tekrar değerlendirmeye çağırıyoruz.

Sonuç olarak ortada seçim güvenliği bırakmayan AKP ve astığı astık, kestiği kestik uygulamalarını sürdürürken HDP’nin gerçek yüzlerini kamuoyuna duyuruyoruz. HABER MERKEZİ


Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2015, 18:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128