Akpınar Sosyal Tesisine kavuştu

Akpınar Mahallesi Sosyal Tesisi hizmete açıldı.   Bolu Belediyesi ve Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Emin Semercioğlu’nun katkılarıyla yaptırılan Bolu Belediyesi Akpınar Mahallesi Sosyal Tesisi’nin açılışı...

Akpınar Sosyal Tesisine kavuştu

Akpınar Mahallesi Sosyal Tesisi hizmete açıldı.

 

Bolu Belediyesi ve Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Emin Semercioğlu’nun katkılarıyla yaptırılan Bolu Belediyesi Akpınar Mahallesi Sosyal Tesisi’nin açılışı yapıldı. Açılışa Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Başkan Yardımcıları Emine Davarcıoğlu, Abdulkadir Key,  Bolu Müftüsü Mehmet Şahin, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Emin Semercioğlu, sivil toplum örgütü temsilcileri, daire müdürleri, Ak Pınar Mahallesi Muhtarı Mustafa Şengüleç, mahalle sakinleri ve çok sayıda davetli katıldı. Sosyal tesisin önünde gerçekleşen program açılış konuşmaları ile başladı. İlk konuşmayı Akpınar Mahallesi Muhtarı Mustafa Şengüleç yaparak, “Belediye Başkanımız Alaaddin Yılmaz’a göreve geldiği günden buyana mahallemizde yaptığı çalışmalardan dolayı mahalle halkım adına teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.  Kendisine mahallemizle ilgili bir ihtiyacımız olduğunda ne zaman gitsek bizleri boş çevirmeyen manevi ağabeyim, mahallemizin babası Emin Semercioğluna da katkılarından dolayı ayrıca teşekkür ediyor, katkılarının devamını diliyorum” dedi.

 

    “Bu şehirde yaşayan insanların mutlu olması bizim için çok önemli”

 

     Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Emin Semercioğlu da “Akpınar Mahallesi’nin değişime başladığı dönem Belediye Başkanımız Alaaddin Yılmaz dönemidir. Daha önce bu mahallede detaylı bir çalışma yapılmadı. Mahallemizde yapılan bu çalışmaların artarak devam etmesini ve mahalle halkımızın bu hizmetlerden daha fazla yararlanmasını temenni ediyorum. Mahallemizin güzelleşmesi demek, Bolu’nun güzelleşmesi demektir. Bu çalışmalar yürütülürken bizlerde bir katkıda bulunabilir miyiz? düşüncesi ile gücümüzün yettiği kadar destek vermeye çalışıyoruz. Bizler Bolu’da yaşıyoruz. Onun içinde bu şehirde yaşayanların mutlu olmaları bizim için çok önemli. Burada yapılan sosyal binanın ilimize ve mahallemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

 

“Akpınar; şehre sahiplik duygusunun en yüksek olduğu mahalle”

 

    Akpınar Mahallesi sakinlerinden övgüyle bahsederek konuşmasına başlayan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ise  Akpınar Mahallesi’nde belki ekonomik yapısı itibarıyla geliri az olan insanlar yaşıyor. Şu anda yaşayanların eğitim düzeyleri de çok yüksek olmayabilir ama şunu görüyorum sabahları buralarda dolaştığımda; bayanların hepsinin kendi evlerinin önünü süpürdüğünü, buradan çıkan kirliliği de bir tenekeye doldurduklarını bir tek bu mahallede görmüşümdür. Şehre sahiplik duygusunun en yüksek olduğu mahallenin burası olduğunu ifade edebilirim. Diğer mahallelerimizde yaşayan insanlarımız daha eğitimli ve ekonomik olarak daha rahat olabilirler ama çöpü dışarıya atıyor ve belediyenin işi ne toplasın diyebiliyorlar. Ama buradaki insanlarımız ise burası bizim yaşam alanlarımız değip etraftaki kirliliği kendisi giderip bir tenekeye dolduracak kadar ulvi bir yapıya sahipler” dedi.

 

“Doğasıyla uyumlu bir kent oluşturuyoruz”

 

Konuşmasının devamında Bolu Belediyesi’nin çalışmaları ile ilgilide açıklamalarda bulunan Başkan Yılmaz, “Belediye başkanı olarak göreve geldiğimizde Bolu’da 25 mahalle vardı, biz ise bu sayıyı 43’e çıkardık. Dolayısıyla hizmet alanımız çok arttı. Ama bütün buna rağmen her mahallede bir şeyler yapmaya gayret ediyoruz. Evet işlerimizi bitirmiş değiliz ama eksiklerimizi en kısa zamanda tamamlayacağız. Asıl hedefimiz ise şu, Bolu doğal coğrafyası itibarıyla yaşanabilir en güzel kentler arasında. Ama bu güne kadar kentle doğal coğrafya arasında bir uyum kurulamamış. Bizim amacımızda kentle doğal coğrafyayı birleştirerek yaşanabilir en güzel kent olmak. Yani çok basit hedefler içerisinde değiliz.  Böyle büyük hedefler doğrultusunda çalıştığımız içinde Bolu halkı ve muhtarlarımızın bize her mahallede verdiği desteklerle bu çalışmaları yürütüyoruz. Onun için başta Boluluların tamamına ve muhtarlarımıza teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu. Konuşmaların ardından ise Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz tarafından Akpınar Mahallesi Sosyal Tesisi’nin yapımına katkıda bulunan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı hayırsever işadamı Emin Semercioğlu’na teşekkür plaketi takdim edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128