AKP’li vekiller de mazbatalarını aldılar

25.dönem milletvekili olarak seçilen ve Bolu’yu temsil edecek olan AKP Bolu Milletvekilleri Fehmi Küpçü ile Ali Ercoşkun dün mazbatalarını aldılar. Geniş bir partili katılımının gözlendiği mazbata töreninde Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ, Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, AKP 3. Sıra milletvekili adayı Mehmet Emin Güz, İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu da yer aldılar.

AKP’li vekiller de mazbatalarını aldılar

HABER: FARUK ÇİDEM

7 Haziran’da gerçekleşen milletvekili seçimlerinde Bolu’dan milletvekili olmaya hak kazanan AKP’li Fehmi Küpçü ve Ali Ercoşkun dün Bolu adliyesine kalabalık bir partili grupla gelerek mazbatalarını aldılar. Mazbata alınacak salonu tıka basa dolduran AKP’liler milletvekillerini alkış yağmuruna tuttular.

“BAKANLIK İSTİYORUZ”

Mazbata töreninden önce salonda bulunanlara kısa bir konuşma yapan İl seçim kurulu başkanı Yusuf Zabun bir isteğinin olduğunu söyleyerek şöyle konuştu; “CHP milletvekili Tanju Özcan ile AKP milletvekilleri Fehmi Küpçü ve Ali Ercoşkun’un mazbatalarını bir arada vermek istedim ama bu bazı sebeplerden dolayı mümkün olmadı. Mazbatalarını birlikte alarak meclise de bu sıcaklıkta gitmelerini dilemiştim. Olası koalisyon hükümeti adayları arasında 3 milletvekili de var. Daha önce ki dönemde de tuttuğunu koparan milletvekili olmalarını dilemiştik. Bu dönemde de başka bir isteğimiz var. Kurulacak bir hükümette bakanlık görevi almalarını istiyorum. Bakanlık görevi Ali Ercoşkun’a da Fehmi Küpçü’ye de yakışır. Ülkemiz için hayırlı olmasını istiyoruz.”

“YENİ TÜRKİYE YOLUNDA İKİNİCİ YARI BAŞLIYOR”

AKP 1. Sıra milletvekili olarak seçilen Ali Ercoşkun mazbatasını alan ilk vekil oldu. Ercoşkun mazbatasını almadan önce salonda bulunanlara yaptığı konuşmada şunları söyledi; “7 Haziran’a kadar bizler çok konuştuk, 7 Haziran’da millet iradesini sandığa yansıttı. Milletin iradesini her zaman ön plana çıkartan Ak Parti kuruluşundan bugüne kadar milletin iradesine saygılı olduğunu ve sandıktan çıkan neticeden gerekli dersleri çıkartacağını, muhasebesini yapacağını ve bundan sonra da bu milletin Türkiye’nin bir gram geri kalmadan yoluna devam edeceğini, bunun için Ak Parti’nin üstüne düşen uzlaşma kültüründe yapılması gereken ne varsa bunu yapmaktan da çekinmeyeceğini ortaya koydu. Bizler de 7 Haziran’dan bu yana bu yönde mesajlarımızı vermeye çalıştık. Ama bir taraftan da şunu gördük; Ak Parti Bolu teşkilatları %53’e yakın oy oranıyla diğer tüm partilerin tamamının üstünde bir netice aldı. Biz hep mütevazi bir şekilde bu neticeden gerekli dersleri çıkaracağımızı söyledik. Ama gördük ki parlak ikinciler, üçüncüler bizden çok daha fazla konuştu. Asıl birincilere ben teşekkür ediyorum.  Ama özelikle Mehmet Emin Güz’e teşekkür ediyorum.” Konuşmasından sonra mazbatasını İl Seçim Kurulu Başkanı Yusuf Zabun’dan alan Ali Ercoşkun salonda bulunanlar tarafından büyük alkış aldı.

“VARDIR BUNDA DA BİR HAYIR”

AKP’nin 2. Sırada Gerede’den milletvekili adayı olarak gösterdiği Fehmi Küpçü de mazbatasını almadan önce bir konuşma yaptı. Küpçü; “Biz yola çıkarken bu kadim medeniyetin hikayesiyle bağışık, milletimizle bağışık, milletimizin mahşeri vicdanına hep güvendik ve saygı ekseninde siyaset yaptık. Dün yaratan rabbim %34 ile iktidar yapmışken bugün %42’ye yakın oy alarak birinci parti olmamıza rağmen 258 milletvekilinde kaldık. Vardır bunda da bir hayır, hayır olsun diyoruz. Ama ben bu yolda birlikte yürümekten keyif duyduğum teşkilatımın bütün birimlerine teşekkür ediyorum. Vekilimin de dediği gibi inşallah ikinci yarı başlıyor” dedi.  Konuşmasının ardından Fehmi Küpçü mazbatasını Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanı Sevda Cebeci’den aldı.

“GÜZ’Ü UNUTMADILAR”

Mazbata töreninde izleyiciler arasında yer alan AKP Bolu 3. Sıra milletvekili adayı olan ama seçilemeyen Mehmet Emin Güz vekiller tarafından kürsüye davet edildi. Fehmi Küpçü’nün salonda Güz’e sıkı sıkı sarılması ise gözlerden kaçmadı. Fehmi Küpçü mazbatasını aldığı sırada Mehmet Emin Güz’ü de kürsüye davet ederek mazbatayla birlikte basın mensuplarına poz verdiler.

 

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2015, 20:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
3-0
3-0 - 5 yıl Önce

hani 3-0 olacaktı? m.e. güz'e yazık oldu, harcadığı paralar cacık oldu, erçoşkun mv oldu.

SIRADAKİ HABER

banner128