AKŞENER BOLU’YU AYAĞA KALDIRDI

MHP Genel Başkanlığına aday olan Meral Akşener önceki gün Bolu’ya geldi. Binlerce kişi tarafından karşılanan Meral Akşener miting öncesi Gazelle Otel’de gerçekleştirdiği basın toplantısında hem AKP’ye yüklendi hem de kafasındaki Türkiye’yi anlattı.

AKŞENER BOLU’YU AYAĞA KALDIRDI

HABER: FARUK ÇİDEM – KASIM ŞAHİN

Devlet Bahçeli’ye karşı MHP’de en güçlü rakip olarak gösterilen Meral Akşener önceki gün miting için Bolu’ya geldi. Yaklaşık 200 araçlık konvoyla karşılanan Akşener kent merkezinden geçerek halkı selamladı. Yoğun ilgi gören Akşener’le vatandaşlar fotoğraf çektirmek için sıraya girdi.

BASKILARA RAĞMEN GERİ ÇEKİLMEDİK

MHP Genel Başkanlığı’na aday olduğu günden beri hem kendisinin hem de delege arkadaşlarının ciddi baskılara maruz kaldığını belirten Meral Akşener; “yasadışı bir şekilde kurultay yapmamız engellendi. Delege arkadaşlarıma ciddi baskılar yapıldı ama hiçbirisi imzalarını geri çekmediler. Gittiğimiz her yerde halkın desteği ile karşılandık. MHP’nin bu ülke için ne kadar önemli bir parti olduğunu bir kez daha görmüş olduk” dedi.

“İNSANLAR HUZUR VE ADALET İSTİYORLAR”

Türkiye’de insanların terörden, ekonomiden, işsizlikten rahatsız olduğunu söyleyen Akşener; “vatandaşlarımız aynı zamanda duygusal olarak da rahatsızlar. İnsanlar huzur ve adalet istiyorlar. Kimsenin kimseyi öteki olarak görmediği, etnik kökeninden dolayı ayrıma uğramayan bir ülkede yaşamak istiyorlar. Benim de hayal ettiğim Türkiye böyle bir ülke. Aynı bayram sofrasında olduğu gibi, Diyarbakırlı gelin, Trabzonlu damat, küpeli kuzenin aynı sofrada bayram sabahındaki huzurunu düşlüyorum. O sofranın özelliği kimse kimseyi görünüşü ya da etnisitesi ile yargılamaz. Herkes ortadaki tabağa eşit uzanır” şeklinde konuştu.

“MİLLETİN KAPATMASINDAN SAKINALIM”

Eski MHP Bolu İl Başkanı Mehmet Aydın’ın da bulunduğu basın toplantısında Ülkü Ocakları Bolu İl Başkanı Adem Evcil’in partiyi boşaltarak anahtarı alması hakkındaki görüşleri sorulan Akşener, “bu yaşanan olay ne siyasi etiğe ne de nezakete sığar. Görevden almalar ya da parti kapatmalar cunta dönemlerindeki parti kapatmalara benziyor. Siyasi literatüre parti binası kapatmak gibi bir şey soktular. Partileri milletin kapatmasından sakınsın Allah” dedi.

“RABİA PARA PAZARLIĞI YAPILAN MASADA KALDI”

AKP’yi İsrail’le yakın ilişkide olmakla suçlayan Meral Akşener, “Bir daha Davos’a gelmem sözünden sonra geldiğimiz nokta İsrail’le en yakın ilişkide olduğumuz bu günler. Allah’ın sopası yok diyorum. One Minute olayından sonra o dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın karşılanmasını hatırlıyorum. Üzerlerine dantel masa örtülü çarşaf örtmüş, çakma kahramanları görmüştük. Rabia işareti vardı, son zamanlarda hiç adını duydunuz mu? Esma'yı da duymadınız. Nereye gitti bu Rabia ve Esma? Bunlar Suudiler ile Katar'ın para pazarlığının yapıldığı masalarda kaldı. Şimdi Gazze vardı, ziyaretler vardı namaz kılınacaktı. Gazze, Filistin, Mescid-i Aksa bunların adını duyuyor musunuz? Kimsenin ağzından duymuyorsunuz. O nerede kaldı? O da İsrail ile pazarlık masasında kaldı" dedi.

“YARDIM YATAKÇILIK YAPAN BİR SİSTEM VAR”

 Devlet içerisinde bir yapılanmanın 2002'den beri var olduğunu ve 2013 yılına kadar görmezden gelinerek yardım ve yataklık yapıldığını söyleyen Akşener, sözlerini şöyle sürdürdü; “Paralel Devlet Yapılanması ile ilgili MGK'dan da bir tespit çıktığına göre bununla ilgili bir dava da açıldığına göre bir hukuki süreç yürüyecek. Hangi görüşten, hangi dini inanıştan, hangi aidiyetten devletin içinde bir yapılanma varsa kesinlikle kabul edilmesi mümkün olmayan bir konudur. Şu an var olduğu MGK ile tescillenmiş olan bu yapı mahkemede. 2013'te aralar bozulduğuna göre, o zamana kadar olan süreçte 2002'den bu yana bir örgüt var ve bu kadar süre gözden gizleniyorsa demek ki bir yardım yatakçılık yapan bir sistem var. Eğer Allah izin verirse önce genel başkan seçilip, arkasından da Başbakan olduğumda şimdi burada bir örgüt var, bir de Güneydoğu'da bir ayrılıkçı örgüt var. Oraya da yardım yatakçılık yapanların tümünün hukuk çerçevesi içerisinde yargılanmasını sağlayacağım. Çözüm sürecinden gelme bir kafa çevirme işi var ki; şu an Güneydoğu'da şehit olanların gazi olanların kanları bu kafayı çevir diyenlerin elindedir. Dolayısıyla PKK'ya da yardım ve yatakçılık söz konusudur. Paralel Devlet Yapılanmasına da yardım ve yatakçılık yapanlar ortadadır. Dolasıyla biz kandırılmışız, aldatılmışız diyerek kimse bu işten sıyrılamaz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2016, 18:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
EMEKLİ
EMEKLİ - 6 yıl Önce

meral akşenerin geleceğini haber yapmamıştınız,kimse duymasın diyemi?

tuğrul   bozbey
tuğrul bozbey - 6 yıl Önce

mhp nin aslan cesur yürekli aktif lideri enkısa zamanda genel başkanlığa gecer umarım allah yar ve yardımcısı olsun.

türkiyeli
türkiyeli - 6 yıl Önce

kala kala ülkücü camia bu müennesemi kalmış erricalü kavvemüne ayetini unutmayın manasına bakın.

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124