Aksoy, Başkan Yılmaz’a ve Ağcan’a ateş püskürdü

Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Meclis üyeleri parti binasında basın toplantısı düzenledi. Düzenlenen basın toplantısında Meclis üyeleri adına açıklama yapan CHP Grup Başkanı Mustafa Aksoy, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’a ve Belediye Başkanı yardımcısı İhsan Ağcan’a ateş püskürdü.

Aksoy, Başkan Yılmaz’a ve Ağcan’a ateş püskürdü

Haber: Semih BAYKAL

Aksoy parti binasında gerçekleştirdiği basın toplantısında ilk olarak Belediye Meclisi bünyesinde bulunan komisyonlarda 1 tane CHP’li üyenin bulunmasına tepki gösterdi. Bu konuda Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın Bolu halkına karşı büyük bir saygısızlık yaptığını söyleyen Aksoy, şunları ifade etti; “ Bolu Belediye Başkanı bu hafta Bolu halkına karşı sergilediği saygısız davranışlarına bir yenisini daha eklemiştir. Her söyleminde kullandığı ve kulağa hoş gelen Bolu'yu muhalefet ile beraber yöneteceğiz düşüncesinin koskoca bir yalan olduğunu ortaya koymuştur. 30 Mart 203 l yerel seçimlerinde % 35 oy alan CHP nin belediye meclisin deki ihtisas komisyonlarında % 25 ile temsil edilmesinin nasıl bir açıklaması olabilir. Komisyonlardaki 1 üyenin eksik olması sayın Bolu belediye başkanına ne kazandırır yada ne kaybettirir. Bunun Bolu kamuoyu ile paylaşılması gerekir ve de paylaşmalıdır” diye ifade etti.

 “CHP’YE OY VERMİŞ KİŞİLERİ YOK SAYMIŞTIR”

 Konuyla ilgili basın açıklamasının devamında Aksoy; “ Bizler CHP belediye meclis üyeleri olarak yüce halkımızın bize verdiği muhalefet görevini eksiksiz yerine getirmeye çalışıyoruz. İstiyoruz ki daha fazla görev alarak Bolu geleceğine daha fazla katkıda bulunalım. Bu samimi isteğimiz sayın Belediye başkanı tarafından sürekli engellenmektedir. Hem de dalga geçercesine. Çözüm adresi olarak gösterdiği kişilerin yetkilerini alarak onları etkisiz hale getirmiş, aklı sıra bizleri dolayısı ile de CHP oy vermiş kişileri yok saymıştır. Bu büyük bir yanılgıdır.Hak ve adaletten bahseden yöneticiler % 10 luk bir topluluğu yok sayarlarsa gün gelir  o topluluğun gazabına uğrarlar. Kendini Kaf dağının arkasında sananlar bir gün hayatın tüm gerçekleriyle yüzleşirler. Komisyonlar konuların yoğun tartışıldığı gerçek çalışma guruplarıdır. Buradaki sayıların 4 olması doğru kararların çıkmasını zora sokabileceği gibi, bir kişinin eksik olması büyük bir kayıptır. Ve de ayıptır. Sayın Başkan bu kararından dolayı bolu halkından özür dilemelidir” dedi.

 “SOSYAL MEDYADA PAYLAŞMASININ AFFEDİLİR BİR TARAFI YOKTUR”

Aksoy, daha sonra kendi sosyal paylaşım sitesinden Genel Başkanları Kemal kılıçtaroğlu ile ilgili açıklama yapan Bolu Belediye Başkan yardımcısı İhsan Ağcan hakkında da açıklama yaptı. Aksoy yaptığı açıklamada şunları söyledi; “ Bolu Belediyesi yöneticileri devlet memuru olduklarını unutmamalıdırlar. Bolu da yaşama zorunluluğu olmamasına rağmen yıllarca Bolu belediyesinde başkan yardımcılığı görevini yürüten sayın İhsan Ağcan’ın politik konuları sosyal medyada paylaşmasının affedilir bir tarafı yoktur. Tarafsız hizmet yeri olan belediyelerde tarafsızlığını kaybetmiş bir yöneticinin çalışmasının kabul edilir yanı yoktur. Sayın Belediye Başkanının derhal gereğini yerine getirerek söz konusu şahsı bolu ya geldiği yere geri göndermesi gerekir” diye söyledi.

“VALİLİĞİ Mİ GÖREVİNİ YAPMAMAKLA SUÇLUYOR?”

Aksoy, önceki gün oy çokluğuyla Belediye Meclisinde kabul edilen bazı yayların mücavir alana dahil edilmesi kararı hakkında da açıklama yaptı. Aksoy; “ Bolu belediyesinin sayın başkanının mahalle yaptığı köylerin 'BAZILARININ 'yaylalarını mücavir alana dahil etme isteği manidardır. Sayın başkan bu düşüncesi ile valiliği mi görevini yapmamakla suçluyor, yoksa yeni bir saygısızlık örneği mi sergiliyor. Yaylaların Bolu belediyesi ile ne ilgisi olabilir. Yoksa kendi komplekslerini mi tatmin ediyor” dedi.

“VEKİL MÜDÜRLER NE KADAR SORUMLULUK ALIR”

Son olarak Aksoy, Belediye’de 14 tane müdürlüğün vekaleten görev yapması konusunda da açıklamalar yaparak şunları belirtti; “Bolu Belediyesinde bulunan 17 adet müdürlük makamının neden sadece 3 tanesi asilde, diğer 14 tanesi vekaleten görev yapıyor. Bolu ya hizmet etme konusunda vekil müdürler ne kadar sorumluluk alır. Bunun yorumunu saygıdeğer Bolu halkına bırakıyorum” diye belirtti.

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2016, 13:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
bolulu
bolulu - 5 yıl Önce

belediye bolunun içine etti. şimdi sıra yaylalarda. bolu kadar yolları kötü olan bir il daha bırak türkiyeyi dünyada yoktur.

SIRADAKİ HABER

banner128