AKSOY’dan ilginç iddia; “Başkan sözünde durmadı”

Bolu belediye meclisinin Mayıs ayı birinci oturumu geçtiğimiz gün meclis salonunda gerçekleştirildi. Toplantıda Mustafa Aksoy’un Başkan Alaaddin Yılmaz’ın sözünde durmadığını söylemesi şok etkisi yarattı.

 AKSOY’dan ilginç iddia; “Başkan sözünde durmadı”

HABER: CEYLAN BEYKOZ

Toplantıda başkan Yılmaz Karamanlı mahallesinde bulunan Yeşil Camii’nin önündeki boş araziye bina yaptırmamak için nasıl mücadele verdiğini anlatırken “İşin içine menfaat girdiğinde din ve imanın ne hale geldiğinin sıkıntılarını üzülerek yaşadım” dedi.

Toplantının sonunda konuşan CHP Grup başkanvekili Mustafa Aksoy “İlk meclis toplantılarının olduğu dönemde Karamanlı mahallesindeki bir araziyi satın almak istemiştim ama başkan Yılmaz ‘orasını park yapacağız’ diyerek ihaleye girmememi salık vermişti. Bende o araziyi satın almaktan vazgeçmiştim. Şimdi o arazinin olduğu yerdeki çocuk parkının yerinde bir inşaatın yükseldiğini hayretle görüyorum. Bu durumu sayın başkanın açıklık getirmesini istiyorum” dedi.

“BİZDE GİZLİ KAPAKLI İŞLER OLMAZ”

Başkan Yılmaz; “Karamanlı mahallesindeki yer zamanında Belediye’ye geçmiş bir arazidir. Bu yer geçici olarak takas işlemi yapılmasın diye park olarak değerlendirilmiştir. O bölgede bulunan Yeşil Camii önündeki arazi bizden önceki belediye döneminde bir kişiye ileride bina yapılma sözü verilerek satılmış. O yeri bilenler bilir tam cami çıkışındaki tek boş alandır. Oraya bir bina yapılması durumunda caminin girişi tamamen kapanır. Biz söz konusu kişiye o arazi için bastırmasına rağmen oraya bina yaptırılması için izin vermedik ve hukuk boyutunda da davayı kazandık. Vatandaşları ikna için konuşurken çok sıkıntı çektik. Çünkü eski dönemde arazi alınırken buraya bina yapılacağı söylenmiş onlara. O işi çözmek için bu arsayı takas olarak kullandık. Ben bu aşamada işin içine menfaatin girdiğinde din ve imanın ne hale geldiğinin sıkıntılarını üzülerek yaşadım. Yani caminin önündeki boşluk o sayede sağlanmış oldu” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2015, 19:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
vtandaş
vtandaş - 7 yıl Önce

işin görünen yüzü bu görünmeyeni görme imkanımız olsa keşkeee

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124