ALAATTİN ÇAKICI HAKİM KARŞISINA ÇIKTI

Hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla dava açılan ünlü kabadayı Alaattin Çakıcı mahkemenin talimatıyla ifade vermek için yoğun güvenlik önlemleri altında Bolu Adliyesi’ne getirildi. Mahkemeye çıkan Çakıcı’nın ifadesinde “sözler bana aittir” dediği öğrenildi.

ALAATTİN ÇAKICI HAKİM KARŞISINA ÇIKTI

HABER: FARUK ÇİDEM

Tekirdağ Asliye Ceza Mahkemesi’nde “Cumhurbaşkanına hakaret” suçlamasıyla hakkında dava açılan Alaattin Çakıcı mahkeme talimatıyla ifade vermek üzere Bolu Adliyesi’ne getirildi. Çakıcı’nın adliyeye getirilişinde yoğun güvenlik önlemi alınırken, Çakıcı’nın sevenleri de adliye önünde toplandı.

Mahkeme sonrasında yine geniş güvenlik önlemleri altında F Tipi Cezaevine gönderilen Alaattin Çakıcı kendisini görmek için gelenleri otobüse binerken selamladı.

Alaattin Çakıcı’nın avukatı Can Sevinç mahkeme sonrası basın mensuplarına yaptığı açıklamada Çakıcı’nın mahkemede; “Sözler bana aittir. Ben Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım. Ben sadece Allah'a kulluk ederim. Ben kişinin makamına yönelik hakaret etmedim. Sadece kendisinin sivil kimliğine yönelik beyanda bulundum. PKK ve FETÖ'cüler ile işbirliği yaptığı için o dilekçeyi yazdım. O günkü koşullar nedeniyle bu dilekçeyi yazdım ama bugün provakötürlük yapan devlet düşmanları. Ben Recep Tayyip Erdoğan'a gücünden dolayı yalakalık yapmak için konuşmuyorum. Bu söylediğim kısım 15 Temmuz'dan sonrası içindir. Hatta ben bunların Amerika işi olduğunu UYAP üzerinden Cumhurbaşkanına gönderdim" şeklinde ifade verdiğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2016, 16:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124