Aladağ’dan 5 Milyon 403 bin satış geliri

Aladağ Orman İşletme Müdürlüğünce 19.09.2017 tarihinde gerçekleşen Açık Artırmalı Orman Emvali ihalesi Orman İşletme Müdürlüğü satış salonunda gerçekleşti.

Aladağ’dan 5 Milyon 403 bin satış geliri

Haber: Aysun Beykoz

Katılımın oldukça yoğun olduğu ihalede 13 bin 699 metreküp emval satışa sunuldu. Satışa sunulan emvallerin tamamının satıldığı ihaleden, 5 milyon 403 bin ₺ satış geliri elde edildi.

Titizlikle devam eden üretim ve standardizasyon konulu eğitimler ile erken üretim çalışmalarının ihalelere yansıdığı ifade eden yetkililer, belli kalitedeki emvallerin alıcılara erken sunumunun ne denli önemli olduğu vurguladı.

ALADAĞ’DA ORMAN KÖYLÜSÜNÜN YÜZÜ GÜLÜYOR

Aladağ Orman İşletme Müdürlüğü 2017 yılı ORKÖY programında yer alan, Baltalı, Gövem, Çampınar, Tekdere, Yenigüney, Bozarmut ve Bürnük Köyleri olmak üzere toplam 8 adet köyde yatırım faaliyetleri devam ediyor. 1 yıl ödemesiz, 5 yıl ödemeli ve %20’si geri ödemesiz %80’si faizsiz geri ödemeli, 9 aileye süt sığırcılığı ve 11 aileye ısı yalıtımı ve PVC (mantolama) kredisi olmak üzere 8 köyde toplam 20 aileye 345 bin Türk Lirası kredi dağıtıldı. ORKÖY kredisi kapsamında 11 adet Dış Cephe Mantolama ve 9 adet Süt Sığırcılığı olmak üzere toplam 20 adet projenin yapım işinde sona gelindi. İşletme Müdürlüğünce yapılan denetimlerde kurulum ve uygulamaların teknik şartnameye uygun olup olmadığı kontrol edildi. Uygun ödeme koşullarına sahip bu kredilerden faydalanan vatandaşların memnuniyetleri gözlerinden okunurken daha fazla vatandaşın kredilerden faydalanmak istedikleri gözlemlendi. İşletme Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, orman köylülerine verilen ısı yalıtımı ve PVC (mantolama) krediler ile daha rahat koşullarda bir yaşam elde etmelerini sağlamak, evlere güzel bir görünüm kazandırmak ve yakıt tasarrufu sağlayarak ekonomik bir yaşam sunmak olduğu ifade edildi. Aynı zamanda verilen süt sığırcılığı kredisi ile de orman köyünde yaşayan vatandaşların gelir kaybının önüne geçilmesi, onlara köyde kalacak iş imkânının sağlanması, orman dışında alternatif geçim kaynağı kapısının açılarak süt üretiminin arttırılması amaçlandı.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2017, 12:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sati yıldırıcı
Sati yıldırıcı - 4 yıl Önce

slm hayırlı geceler benim 3 yaşında bir oğlum var çok hırçın sürekli bisiyleri atiyor kırıyor ne yapmam gerek yardımcı olur musunuz şubemiz nerede bolu'da

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124