Alagöz farkını hissettirdi

Ressam Mehmet Alagöz’ün günlerdir beklenen resim sergisinin açılışı Abant İzzet Baysal Üniversitesindeki gerçekleştirildi. Açılışa büyük katılım oldu. Bolulu Ressam Mehmet Alagöz...

Alagöz farkını hissettirdi

Ressam Mehmet Alagöz’ün günlerdir beklenen resim sergisinin açılışı Abant İzzet Baysal Üniversitesindeki gerçekleştirildi. Açılışa büyük katılım oldu.

Bolulu Ressam Mehmet Alagöz resim sergisi açılışı Abant İzzet Baysal Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi sanat galerisinde yapıldı. Sergi açılışına Seben Kaymakamı Alper Balcı, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Hayri Coşkun, fakülte öğrencileri ve davetliler katıldı. Sergi açılışı öncesinde bir konuşma yapan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz,” Mehmet bey Bolulu bir ressam. Sanata olan aşkı ve düşüncesiyle bir mücadelesi vardır. Almanya’da buraya geldi. Tek amacı da Bolu’da ressam yetiştiren bir bölümün açılmasıydı.  Şu anda hayatının en mutlu zamanını yaşıyor. Bolu’da birçok ressam yetişiyor. Çok güzel işler ortaya koyuyorlar. Bizlerde onlara destek vermek den çok mutlu oluyoruz. Ressam Mehmet Yücetürk’ün ikinci isteği ise sanatçıların Bolu’ya gelip resim yapmalarını sağlamak. Şu anda Kaymakam beyle birlikte Seben’de sanatçıların resim yapabileceği bir alan oluşturuluyor. Eğer bunu sağlayabilirsek sizlerin, hem de yurt dışından gelecek sanatseverlerin resim yapmasını sağlayacağız. Sizler çok değerlisiniz, çünkü Dünya’ya farklı bir gözle bakıyorsunuz. Bizim göremediğimiz şeyleri görüyorsunuz. Burada bulunan sanatçılarımıza teşekkür ediyor Mehmet Hocama başarılarının devamını diliyorum.”dedi. Açılış sonrası Başkan Yılmaz’a fakülte öğrencileri ve hocalarıyla birlikte sohbet etti. Öğrenciler özellikle resim çalışmalarında Seben’de kendilerine böyle bir alanın oluşturulduğu için mutlu olduklarını söylediler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124