Alan; “Devlet eliyle kumar oynatılıyor”

Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü ve Dörtdivan Belediye Başkanlığı iş birliği ile 29 Haziran 2015 Pazartesi günü Dörtdivan Belediyesi Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek olan Milli Piyango çekilişine BBP Bolu İl Başkanı Mahmut Alan tepki gösterdi. Alan; “Ramazan ayında böyle bir şey yapılması hangi kitapta yazıyor?” diye sordu.

 Alan; “Devlet eliyle kumar oynatılıyor”

HABER: FARUK ÇİDEM

29 Haziran’da Dörtdivan’da gerçekleştirilecek olan Milli Piyango çekilişi için tepkiler gelmeye başladı. İlk tepkiyi sosyal paylaşım sitesi üzerinden veren Büyük Birlik Partisi Bolu İl Başkanı Mahmut Alan dün parti binasında konu ile ilgili basın açıklaması yaptı. Alan yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Bu konu için trajikomik mi desek yoksa sapıklı mı desek. Türkiye’de neler görmedik ki; kurban kesilerek genelev açıldı, faize Allah bereket versin denildi, Gazze’ye yardım toplama gecesinde dansözler oynatıldı... Bu da burnumuzun dibinde olduğu için görmemezlikten gelemezdik. Milli Piyango İdaresi’nin düzenleyeceği ve AKP’li Dörtdivan Belediyesi’nin de gelir elde edeceği bir çekiliş olacak. Ben bunları utanarak anlatıyorum. Haramın devlet eliyle oynatıldığı bir çekiliş... Normal zamanda zaten insanlar bu bataklığa girmiş durumda ama bari Ramazan’da yapmayın. Ayrıca tasavvuf müziği ve semazen gösterisiyle birlikte çekiliş yapıldığını da ilk defa Dörtdivan Belediyesi’nin sayesinde görmüş olacağız. Belediye Başkanı şöyle bir ifade kullanmış; ‘böyle bir çekilişin Ramazan’a denk gelmesi bizim için bir şanstır.’ Hangi kitapta hangi mezhepte böyle bir kumarın Ramazan’da oynatılması var. Kendiniz de oynamıyorsunuz, insanlara oynatıp şans olduğunu söylüyorsunuz. Belediye buradan gelir elde edip belediye hizmetinde kullanacakmış. Haramla helale gidilecek. Herkese soruyorum haramla helale gidilir mi? Başkana buradan soruyorum; elde edilen gelirle örneğin bir çeşme hizmeti verdin. İnsanlar oradan akan suyla abdest alacaklar. Bunun vebalini nasıl ödeyeceksin. 

MESELE GELİR ELDE ETMEKSE...

Madem gelir elde etmek istiyorlar, daha iyi gelir elde edecekleri bir öneri sunuyorum. Diyanet İşleri Başkanını çağırsınlar, o kurayı çeksin, müftü de topları tutsun hükümet de hediyeleri dağıtsın. Eğer Ramazan’da böyle bir etkinlik yapılacaksa bu şekilde daha fazla gelir elde edilir.
 

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2015, 18:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128