Alan; “Hükümetin hiç mi kanına dokunmuyor?”

Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Mahmut Alan ve yönetim kurulu üyeleri Türkiye Muharip Gaziler Derneği’ni ziyaret ederek Türk askerine ilk kurşunu sıkan Diyarbakır’da PKK’lı terörist Mahsun Korkmaz’ın heykelinin dikilmesine tepki göstererek, “Hükümetin hiç mi kanına dokunmuyor” diye tepki gösterdi.

 Alan; “Hükümetin hiç mi kanına dokunmuyor?”

Bolu Gaziler Derneği Başkanı Sami Yıldız tarafından karşılanan BBP İl Başkanı Mahmet Alan, Diyarbakır’da yaşanan ve tepkiye neden olan PKK’lı terörist Mahsun Korkmaz’ın heykelinin dikilmesiyle ilgili olarak, “Camiler kışlamız, minarelerimiz süngümüz, müminler askerimiz diyerek yola çıkan bir hükümete Avrupa birliğinin gönlünü yapmak için onun önünde eğilip, açılım süreci adı altında bu teröristlere heykel diktirmek kabul edilemeyecek bir durumdur. Eğer dikilecek bir heykel varsa oda terör örgütü PKK'nın ilk saldırısını gerçekleştiren Mahsun Korkmaz'ın değil Tuzak olduğunu anlayınca en önde giden ve verdiği son emir ile 52 askerinin hayatını kurtaran Şehit Binbaşı Yavuz Başayar ve nice kahramanlarımızın heykelleridir” dedi.

HÜKÜMET NE YAPIYOR

“Bu terörist heykeli dikilirken bu ülkenin hükümeti, siyasetçileri ne yapıyor? İç işleri bakanı ne yapıyor? Danışıklı dövüşlerine devam mı ediyorlar? Kimse şehit kanıyla sulanmış bu kutsal topraklar üzerinde fantezi yapamaz, hayal dahi kuramaz. Hayallerini onlara dar ederiz. Hükümet ya bu açılım sürecine, bayrağa, vatana, şehide, gaziye,sahip çıkarak birliği ve beraberliği sağlar yada yapamıyorsa biz gerekeni yaparız.”

 “DERİNDEN YARALADI”

Dernek başkanı Sami Yıldız da “Mahsun Korkmaz'ın heykelinin dikilmesi bizi derinden yaralamış büyük üzüntü duymamızı sağlamıştır. Hükümetin bir an önce bu duruma son vermesini istiyoruz” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2014, 19:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER