Alan, üniversite öğrencilerinin sorunlarını dinledi

Büyük Birlik Partisi Bolu İl Başkanı Mahmut Alan, Asmalı Durağa giderek üniversite öğrencilerinin ev kirası problemlerini dinledi.

Alan, üniversite öğrencilerinin sorunlarını dinledi
İl Başkanlığı görevini geçtiğimiz ay devralan ve Bolu’da bazı sosyal sorunlara değinen Büyük Birlik Partisi (BBP) İl Başkanı Mahmut Alan ve parti yönetimi, Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ne servis yapan Asmalı Durak’a gitti. Alan, duraktaki üniversite öğrencilerinin ev ve kira sorunlarıyla ilgili sorular yöneltti. Bolu’da ev kiralarını çok yüksek bulduklarını söyleyen bir öğrenci, “Bolu’da maalesef 500 TL bile etmeyecek evleri öğrenciyiz deyince 1000 TL’ye veriyorlar. Biz de vermek zorunda kalıyoruz mecburen” diye konuştu.

EV SAHİPLERİNE SESLENDİ

Başka bir öğrenci ise “Ben İstanbul’da yaşıyorum. Orası büyük, burası küçük bir şehir. Fakat buna rağmen kiralar aynı” dedi.

BBP İl Başkanı Alan ise ev sahiplerine seslenerek “Hepimizin çocuğu, kardeşi var. Onlar bizim misafirlerimiz. Bolu üniversite şehri olacak diyorsak, bu kardeşlerimizin işini kolaylaştırmalıyız. Kendi çocuklarımız gibi davranmalıyız. Buradan ev sahiplerine sesleniyorum, dışarıdan gelen öğrencilerimize ev kiralarken daha insaflı davranalım” dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2014, 18:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128