Aldanma Gönül Aldanma

Ersan Türkoğlu

Aldanma Gönül Aldanma
Her iktidar kendi zenginlerini yarattı bu memleket de…

Yapılan araştırmalara göre AKP’nin tek başına iktidara geldiği günden bu yana Türkiye’de yandaş zenginler listesine her yıl 8 bin yeni isim eklendi.

AKP’ye yakınlığı ile bilinen, kamu kurum ve bankaları ile ticari münasebetleri yüzünden hızla zengin olan kişi sayısı ilk 5 yılda 50 bine ulaşmış.

Dini söylemleri güçlü olan siyasi bir partinin, toplumun tamamına ait kaynakları, “kul hakkı” kavramını yok sayarak yandaşlarına dağıtması ilginç.

İhaleler…

Hibeler…

Özelleştirmeler…

Taşeronlaşma…

Çok ucuz krediler…

Yolsuzluklar…

Ve kamu imkanları ile zengin olmayı bekleyen yandaşlar için döndürülen bin bir türlü fırıldaklı işler…

Uzun yıllar ülkemizi yöneten AKP iktidarı özel yandaşlarını  dünya zenginlerinin arasına soktu.

Peki, dünyada zenginliğin standardı nedir?

Dünya’da Mal, mülk, nakit dahil 4 milyon dolar üstü varlığa sahip olanlar “zengin” olarak nitelendiriliyor.

AKP İktidar olduktan sonra dünya zenginleri sıralamasına girenlerin sayısını ve isimlerini internetten araştırın, eminim çok şaşıracaksınız.

Paranın, pulun, malın, mülkün esiri olan ve onlara imkan sunan gönüllere Aşık Cafer’in şu dizeleri ile seslenmek isterim;

 

Bu dünyanın devranına
Aldanma gönül aldanma
Zilli çanlı kervanına
Aldanma gönül aldanma
Yüze güldürür devranı
Sonra okutur fermanı
Bulaman derde dermanı
Aldanma gönül aldanma
Bilir misin neden nesin
Bir gün kesilecek sesin
Çürür cisminle kafesin
Aldanma gönül aldanma
Evden barktan geçeceksin
Ecel tasın içeceksin
Ne ektinse biçeceksin
Aldanma gönül aldanma
Gelmemişken ölüm cana
Ağlayanlar yana yana
Haktan yardım olsun sana
Aldanma gönül aldanma
Cafer sözünü kısa kes
Kemalete eyle heves
Menzil almaz tamam nekes
Aldanma gönül aldanma

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2015, 10:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
bolulu
bolulu - 5 yıl Önce

helal olsun akp lilere memleketi hem kalkındıryorlar,hemde yiyorlar.cavit çağlarları,şimdi yurt dışına kaçan uzanları vb. unutuverdiniz..sayın yazar bolu sokaklarını akşam yaya bir dolaş her yer yen son model arabalarla dolu..senin yaptığın belgesiz,ıspatsız basit solcu ağzı..lokaldeki emekli memur bile bundan fazlsını söylüyor..

Mert Can Öztürk
Mert Can Öztürk - 5 yıl Önce

sayın yazar yazdıklarınız her okurunuz tarafından kavranamıyor. aslında gayet açık ama beyin meselesi işte. "her iktidar kendi zenginini oluşturdu" demişsiniz cavit çağlardan, uzanlardan bahsedenler var. yandaş zenginlerin bindiği lüks arabalar her ilde yüzlerce var herkes görüyor ama adliye de icra dosyalarını gören yok. neden o dosyalar yandaş olmayı becerememiş yada olmamış insanlarında o yüzden. yolsuzluğun, rüşvetin ses kayıtları, belgeleri ulusal medyada, sosyal medyada dönüp duruyor ama algılama kabiliyeti olmayan beyinler ispatsız, belgesiz demeye devam ediyor. yazdığı her kelime bir biri ile çelişiyor. yazmaya devam sayın yazar birileri rahatsız yazdıklarınızdan. adını bile yazmaya cesaret edemeyen birileri...

Ahmet Bilginer
Ahmet Bilginer - 5 yıl Önce

hayla akplilere helal olsun diyen zihniyet yüzünden ülkemizi çok kötü günler bekliyor. hırsızlık yolsuzluk yapıyorlar ama çalışıyorlar zihniyeti ancak cahil toplumlardan olur. atatürk devrimlerinden ayrılarak böyle bir nesil yetişmesine sebep olanlar büyük vebal altında. memleketi bu duruma düşürenlere yazıklar olsun

SIRADAKİ HABER