Ali Ercoşkun; “Cumhurbaşkanlığı seçimini değerlendirdi.”

Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun; ilk defa halk tarafından seçilen Cumhurbaşkanlığı seçimlerini değerlendirerek; “Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının hiçbir aracı kullanmadan Devletimizin başını seçtiği bu seçimde bende vatandaşlık görevimi yerine getirerek oy kullanmaktan onur duyduğumu öncelikler belirtmek isterim” dedi.

 Ali Ercoşkun; “Cumhurbaşkanlığı seçimini değerlendirdi.”

Ercoşkun seçim değerlendirmesi şu sözlerle devam etti; “AK Parti grubu özellikle son dönemde, gerek 17-25 Aralık operasyonu gereke de ondan önceki süreçlerde ve yaşanan MİT krizi gibi olaylarda nasıl birbirine bağlı kenetlenmiş olduğunu kamuoyu olarak hep birlikte gördük. Liderinin etrafında lidere bağlılığını ispatlamış bir gurup olarak bugünde yine liderinin çizdiği yolda devam edeceğiz.”dedi.

 

Ercoşkun; “Bugün gelmiş olduğumuz nokta Sayın Başbakan için, yani yeni Cumhurun başkanı için bir son değil. Aslında yeni bir başlangıç, biz bunun başlangıç olduğunun bilinciyle bundan sonraki süreçte o uyumu, o istikrarı, o iradeyi devam ettirecek bir yol haritası çizecek ve grup olarak bu yol haritasına sağdık kalacağız. Çünkü Ülkemiz için, Milletimiz için bu istikrarı bu birlikteliğin bu uyumun sağlanması lazım. Bu konuda elimizden ne geliyorsa yapacağız. Yeni Başbakanımız hakkında bir isim vereceğiz anlamına da gelmiyor. Önümüzdeki günlerde genel kongremiz yapılacak ve günlerde hep beraber yeni başbakanımızı göreceğiz. Sayın başbakanımız, cumhurbaşkanlığı adaylığı döneminde de bir istişare mekanizması çalıştırdı. Mutlaka yine bu mekanizmayı çalıştıracaktır. Yaptığı istişareler neticesinde en doğru kararı verecektir.”dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2014, 20:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128