“Allah Bu Millete Bir Daha İstiklal Marşı Yazdırmasın”

İstiklal Marşı'nın kabul edilişinin 95'inci yıldönümü ile Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü ilimizde düzenlenen çeşitli etkinlikler ile kutlandı.

“Allah Bu Millete Bir Daha İstiklal Marşı Yazdırmasın”

12 Mart 1921 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilen İstiklal Marşımızın 95'inci yıl dönümü ile Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u anma programı ülke genelinde olduğu gibi Bolu'da da düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

Belediye Bandosu eşliğinde Bolu Valiliği önünden başlayıp İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü önünde son bulan 'Bağımsızlık Kahramanı Mehmet Akif 'anısına gerçekleştirilen saygı yürüyüşünün ardından salon programına geçildi.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonunda düzenlenen programa Bolu Valisi Aydın Baruş, Garnizon Komutan Vekili İl Jandarma Komutanı Albay Türker Yılmaz, Bolu Belediye Başkan Vekili İhsan Ağcan, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr.Mustafa Gençer,İl Emniyet Müdürü Mustafa Kızılkaya, daire müdürleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan program Bolu Atatürk Anadolu Lisesi Müdürü Muzaffer Önal'ın günün anlam ve önemine belirten bir konuşması ile devam etti.

İstiklal Marşının 10 kıtasını ezbere okuma yarışmasında Bolu birincisi olan Canip Baysal İlköğretim Okulu öğrencisi Çağan Caba'nın İstiklal Marşını okuması izleyicilerden büyük alkış aldı.

Programında devamında Türkiye genelinde düzenlenen 'Bir Dava Adamı Mehmet Akif' konulu kompozisyon yarışmasında il birincisi olan Altındağ Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Aslıhan Baltan, birinci olduğu kompozisyonunu okudu.

Daha sonra ise “İstiklal Marşı ve Mehmet Akif” temalı yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Ödülleri öğrencilere Bolu Valisi Aydın Baruş ve diğer protokol üyeleri  verdi.

Program Bolu Atatürk Anadolu Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri tarafından hazırlanan 'Mehmet Akif Ersoy'un Hayatı' konulu mizansen ve 'Türk'ün İstiklal Destanı' adlı  Oratoryo ile son buldu.

Mizansen sergilenirken ve oratoryoda başarılı roller üstlenen ve anlatmak istedikleri duyguları seyircilere usta tiyatro oyuncularını aratmayacak derecede aktaran okul öğrencileri programın sonunda uzun süre ayakta alkışlandı.

Programın sonunda Bolu Valisi Aydın Baruş ve beraberindekiler sahneye çıkarak programı hazırlayan öğrenci ve öğretmenleri tebrik etti. HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2016, 18:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet
ahmet - 5 yıl Önce

mi̇lli̇ şai̇ri̇mi̇zi̇n portresi̇ banknotlara neden basilmiyor anlayamiyorum..!

SIRADAKİ HABER

banner128