“Allah’ı unutanlar zelil duruma düştüler”

Ak Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, Bolu’ya gelerek 18 gündür Belediye Meydanında Demokrasi Nöbeti tutan vatandaşlarla bir araya geldi. Boyraz’ı Ak Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay ve Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ karşıladı.

“Allah’ı unutanlar zelil duruma düştüler”

Haber: SEMİH BAYKAL

Belediye Meydanında 18 gündür Demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara seslenen Ak Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, şunları söyledi; “ Sizler 15 Temmuz’dan itibaren öyle bir destan yazıyorsunuz ki, hem Dünyaya, hem Türkiye’ye, hem e gelecek nesillere bir alameti farika gösteriyorsunuz. Sizler o alçak, o hain ve o şerefsiz çetenin bu milletin evlatlarını bağrından kopararak, altın nesil yetiştireceğiz diye o çocukları elimizden alıp bu ülkenin yarınlarını, umutlarını ve geleceğini çalıp, bunları bir cani olarak yetiştiren, kendi milletine, kendi evlatlarına kurşun sıktıran, aklını kiraya vermiş o çetelere bir şanlı direniş, bir yiğit duruş sergilediniz. Bolu Beylerinden de bu beklenirdi, siz burada tarih yazdınız. Gecenin ilerleyen saatlerinde, burada çoluğundan çocuğundan, eşinden sevdiklerinden fedakarlık yapıp destansı bir hikayeyi yazan sizler sadece eli öpülesi insanlar değil, vallahi de billahi de ayaklarının altı öpülesi insanlarsınız. Sizler bu ülkeyi uçurumun kenarından aldınız. Bunu darbe olarak adlandırmıyorum, organize terör örgütünün bir terörist eylemiydi ve amacı üç şeydi; birincisi bu ülkenin yöneticisi, başta Başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, onun yakın çalışma arkadaşlarını alaşağı etmek, boynuna ilmek geçirmekti. Ama sizler olduğunuz için başaramadılar. İkinci amaçları, bu Millete kurşun sıkmaktı ve en önemlisi de bu ülkenin etnik kökenlerini, farklılıklarını kaşıyarak bir kardeş kavgası çıkarmaktı. Ama Rabbime şükürler olsun ki, onlar hesap yapıyordu ama unuttukları şeyler vardı. Hesabında üstünde bir hesap vardı. Allah’ı unutanlar zelil duruma düştüler” diye söyledi.

 

“BU MİLLET RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN ARKASINDA ONA SAHİP ÇIKTI”

 

Açıklamasının devamında Boyraz şunları ifade etti; “Birşeyi daha unuttular; bu ülkede çok darbe oldu, 1960’da bu ülkenin evladı, içimizden biri, bizim gibi olan, yeter söz milletindir deyip çıkan Adnan Menderes’e sahip çıkamamanın derin üzüntüsü vardı bu toplumda. Göz yaşları sel olmuştu ama hıçkırıklarını sessizce içine atıyorlardı. Onların torunları, bu Milletin evlatları, Adnan Menderes’e reva görüleni Recep Tayyip Erdoğan’a gördürmeyeceğiz, onu yedirmeyeceğiz, dimdik duracağız, ona sahip çıkacağız dedi. Sayın Cumhurbaşkanımıza ki, o öyle bir lider ki önde yürür. Her türlü tehdide boyun eğmeden, cesurca, sarsılamaz bir irade ile yürür. O iradenin adı Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bu millet Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında ona sahip çıktı, kendi iradesine sahip çıktı, çocuklarına sahip çıktı, geleceğine sahip çıktı, ülkesine sahip çıktı. O hainler bu toprakta kardeş kavgası çıkarmak isterken Anadolu’dan bir ses yükseldi; Ben Anadoluyum, Ben Anadolu Erenleri, Aşık Veysel’im, Pir Sultan’ım, Yunus’um, Ruhsati’yim, Mevlana’yım, Ben Türküm, ben Kürdüm, ben Boşnağım, ben Çerkez’im, Karadeniz’de Lazım, Hazar’da Abhazım, bir elimde kemençe diğer elimde sazım. Ben Anadoluyum, Köroğlu’nun diyarıyım” diye ifade etti.

 

“15 TEMMUZ’DA BOLU’DA YİĞİTLER ÇIKTI MEYDANA BİRER BİRER”

 

Son olarak Boyraz; “Bu topraklarda bu milletin evlatlarına ihanet edenlere siz öyle bir cevap verdiniz ki, 15 Temmuz’da İstanbul’da, Ankara’da, Sakarya’da, Kocaeli’de, Bolu’da yiğitler çıktı meydana birer birer. Tank, top, tüfek neyle gelirseniz gelin,  ne fark eder. Aldırma Reis aldırma bu da geçer, söz konusu Vatan oldu mu düşeriz toprağa birer birer dediniz. Birer birer düştünüz toprağa, göğsünüzü siper ettiniz. Kurşunların önüne gövdenizi koydunuz, tankın gücünü halkın gücü yerle bir etti, siz ettiniz, Allah sizden razı olsun, Var olun, biz sizden aldığımız bu emanete sonuna kadar sahip çıkacağız. İradenizi hiçbir güce, hiçbir vesayet sistemine boyun eğdirmeyeceğiz, eğdirmeyeceğiz, eğdirmeyeceğiz” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2016, 16:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER