“ALLAR’I TÜRKİYE’YE MEŞHUR EDECEĞİM”

7 Haziran seçimlerinde Bolu’dan Cumhuriyet Halk Partisi milletvekili seçilen Tanju Özcan dün parti binasında bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Partililerin yoğun katılım gösterdiği basın açıklamasında Özcan basın mensuplarının sorularını da yanıtladı.

“ALLAR’I TÜRKİYE’YE MEŞHUR EDECEĞİM”

HABER: FARUK ÇİDEM

Dün parti binasında basın mensupları ve partilileriyle bir araya gelen CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, CHP’nin Bolu’daki 2 milletvekili hedefini hatırlatarak “Aslında buruk bir sevinç yaşıyoruz. Yusuf Renkli’nin de çok ciddi bir gayreti oldu. Kendisi de bu duruma üzüldü, biz de üzüldük. Türkiye genelinde de oyumuz çok artmadı. Yerimizde saydık. Bu bizi biraz üzdü. Ancak Bolu’da yüzde 5 civarında bir oy artışı oldu. Ülke geneline de baktığımızda benzer başarıyı yakalayan 2-3 tane il var. Bu illerden biriyiz. Artırdığımız yüzde 5’in tamamını AKP’den aldığımız görünüyor. AKP’den çalışarak da oy alınabileceğini herkese göstermiş olduk” şeklinde konuştu.

“HERHALDE KEDİLER YANLIŞ TRAFOYA GİRDİLER”

Geçtiğimiz gün gerçekleşen seçim sonuçlarının AKP için hayal kırıklığı yarattığını ima eden Özcan, “Dün akşam hava kararınca AKP il binasının önünden geçtim. Herhalde kedi yanlış trafoya girmiş. İl binasının elektrikleri mi kesikti acaba? Seçimden önce çok afaki açıklamalar yaptılar. 3-0 yapıp, Tanju Özcan’a siyaseti bıraktıracağız, demişlerdi. Bana bunu söyleyenler şimdi ne yapacak? Ama ben onlar siyaseti bıraksın istemiyorum, biz onlardan memnunuz. Bir dönem daha kalırlarsa Bolu’da AKP’yi tamamen geçmiş olacağız” dedi.

“PARTİZİN ÖNÜ AÇIK”

Seben hariç tüm ilçelerde CHP’nin oyunun arttığına dikkat çeken Özcan, “Seben’de yerimizde saydık. Bunun dışında tüm ilçelerde oyumuzun artması beni çok mutlu etti. 490 köyün birkaçı dışında da oyumuzun arttığı görülüyor. Böyle devam ederse Bolu’da önümüzdeki süreçte partimizin önünün açık olduğu görülüyor” diye konuştu.

“TABANIMIZ AKP-CHP KOALİSYONUNA SICAK BAKMAZ”

AKP’nin ülke genelinde birinci parti olmasına rağmen tek başına iktidar olamayacak olması ve koalisyon ihtimallerinin sorulması üzerine Özcan, “AKP-CHP koalisyonuna CHP tabanı çok sıcak bakmaz. CHP, HDP ve MHP ile koalisyon için üçünü bir araya getirmek çok kolay görünmüyor, şapkadan tavşan çıkartmaktan daha zor” diye konuştu.

“KÜPÇÜ VE ALLAR’A KIRGINIM”

Gerede’de kendisiyle ilgili korsan bildiriler dağıtıldığını ifade eden Özcan, “Gerede Belediye Başkanının ve Geredeli Milletvekili Fehmi Küpçü’nün benimle ilgili korsan bildiri dağıttığı, yapmadığım şeyleri yapmışım gibi gösteren iğrenç bir broşürü dağıttıklarını gördük. Hatta Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar’ın adayımız Yusuf Renkli’ye fiili olarak saldırmaya kalktı. O belediye başkanıyla hesaplaşacağız. Onu bütün Türkiye’ye meşhur edeceğim. Bunun dışında bu seçim kampanyasına baktığımızda çok kırıcı şeyler, polemikler olmadı. Küpçü ve Allar’ı AKP’nin de kınaması lazım” dedi.

“İL BAŞKANIMIZ PARTİDE BİRLİĞİ SAĞLADI”

Özcan, son olarak partideki ikilikleri ortadan kaldırdığı için İl Başkanı Kazım Karsu’ya teşekkür etti. Milletvekili Özcan, “Sayın İl Başkanımız Kazım Karsu, partiyi bir araya getirdi. Bana kırgın olan arkadaşlarım vardı belki; ama bana olan kırgınlıklarını partiye yansıtmadılar. Bu parti benim şahsi malım değil. Bu anlamda herkese çok teşekkür ediyorum. Çalışmalara katıldılar, destek verdiler. Bunların olmasını sağlayan İl Başkanımızdı” diye konuştu.

CHP İl Başkanı Kazım Karsu da parti içindeki ikilikleri kaldırdığını söyleyerek “Birleşmiş bir CHP hepimizin arzusundaydı. Böyle bir toplantıda yine bir kadın arkadaşımız ‘Başkanım ne zaman birleştireceksin bu partiyi’ dedi. ‘Mesaj alınmıştır’ dedim. Ve başarıya ulaştırdık” dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2015, 18:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
nurten kara
nurten kara - 5 yıl Önce

ağzınıza sağlık sayın vekilim

ELA NUR
ELA NUR - 5 yıl Önce

çok konuşma veki̇li̇m akparti̇yede laf sokma sen kendi̇ne bak i̇lk önce

ismail kurt
ismail kurt - 5 yıl Önce

sayın vekilim hastanemizi verdirmeyin.amatem istemiyoruz. eziyet ediyorlar bize

SIRADAKİ HABER

banner128