Almanya’da haince öldürülen Bolulu gencin cenazesi Bolu’ya geliyor

Almanya, Münih kentindeki Olympia adlı alışveriş merkezinde İran kökenli Alman vatandaşı Ali David Sonboly (18) tarafından gerçekleştirilen ve 9 kişinin yaşamını yitirdiği silahlı saldırının yaralarını sarmaya çalışıyor. Münih'teki saldırıda ölen Türk gencin cenazesi Bolu'da toprağa verilecek.

Almanya’da haince öldürülen Bolulu gencin cenazesi Bolu’ya geliyor
Haber: Kasım ŞAHİN

Cenaze şirketinin gerekli işlemleri tamamlamasının ardından Selçuk Kılıç'ın cenazesi çarşamba günü Türkiye'ye götürülecek ve Bolu'da son yolculuğuna uğurlanacak. Oysa Selçuk, önümüzdeki günlerde Türkiye'ye tatile gidecekti. Aynı katliamda birlikte can verdiği komşusu ve yakın arkadaşı Can Leyla ile belki de Türkiye tatil hakkında konuşuyordu. Ama şimdi Selçuk'un cenazesi Türkiye'ye gidecek.

Selçuk'un babası Engin Kılıç, "Türkiye'ye tatile gitmek için hazırlık yapıyorduk. Yeni bir araba alacaktık. Olaydan 10 dakika önce oğlumu aradım. ‘Gel beraber arabaya bakmaya gideceğiz’ dedim. Evimiz olayın olduğu yere çok yakın. 'Baba McDonald's'tayım yemeğimi yiyip geliyorum' dedi. Yemeğini yemeye fırsat vermediler" diye konuştu

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2016, 16:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128