Almanya'da Türk Edebiyatı rüzgarı

Dietzenbach'ta düzenlenen Türk Edebiyatı Akşamı'nda Almanya'da yaşayan şair ve yazarlar eserlerinden örnekler okudu.

Almanya'da Türk Edebiyatı rüzgarı

Haber: Seyfi ALP

Almanya'nın Frankfurt kenti yakınlarındaki Dietzenbach kasabasında düzenlenen Türk Edebiyatı Akşamı'na şair, yazar ve edebiyat dostu 50'ye yakın kişi katıldı. Bananas Lounge adlı mekanda yapılan etkinliğe gösterilen ilgiden çok memnun kaldığını belirten organizasyon sahibi gazeteci Seyfi Alp, "Görünen o ki bölgemizde edebiyat akşamlarını en az ayda bir defa düzenli olarak yapmamız gerekiyor" diye konuştu.

Edebiyatçılara tanıtım fırsatı

Türk sinemasının emektar isimlerinden Erden Alkan'ın edebiyata olan ihtiyaca vurgu yaptığı konuşması ve Türkçeyi kullanırken yapılan hatalar konusundaki uyarıları davetliler tarafından ilgiyle izlendi. Kişisel gelişim uzmanı Bircan Özünal, yazar Yasemin Semerci ve öğretmen Yassemin Sevin'in edebiyatın ön planda olduğu birer sunum yaptılar. Yazar Fatih Mehmet Yıldırım, Mehmet Erçel, Müzeher Şimşek ve Ayfer Koç hem kitaplarını tanıttılar ve hem de eserlerinden örnekler okudular.

Yeni Edebiyat Akşamları yolda

Avrupa Saz Okulu kurucu ve başöğretmeni Ahmet Aslan ve öğrencilerinin saz dinletisi de sunduğu Edebiyat Akşamı'na basının ilgisi yoğun oldu. Vitrin dergisi sahibi Mehmet Bütev yanında Hessen Toplum ve Sabah Gazeteleri de etkinliği izledi. Ayrıca Tek Rumeli TV'den Ceko ve kamara ekibi çekim yaptı.

Edebiyat Akşamı sonunda şair ve yazarlar yeni bir Edebiyat Akşamı'nın bir ay içinde yapılması yönünde gazeteci Seyfi Alp'ten talepte bulundular. DİETZENBACH


 

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2015, 17:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner129