Almanya’daki Boluluların Hayriye öğretmen gururu

Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin ilk mezunlarından Bolulu Hayriye Yılmaz öğretmenin 23 Nisan kutlamaları için hazırladığı Katibim adlı öğrenci grubu Frankfurt Başkonsolosu tarafından ayakta alkışlandı

Almanya’daki Boluluların Hayriye öğretmen gururu

Haber: Faruk ÇİDEM

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin ilk mezunlarından 20 yıllık öğretmen Hayriye Yılmaz Almanya’da yaşayan Boluluların eğitimdeki gururu oldu. Frankfurt kenti yakınlarındaki Heusenstam kasabasında düzenlenen 23 Nisan kutlamalarına Butzbach kentindeki okulundan oluşturduğu Hessen Eyaleti’nde görev yapan Türk öğretmenlerin katıldığı kutlamalarda en çok dikkat çeken isim oldu. Yurtdışı görevi gelecek sene Şubat ayında dolacak olan Hayriye Yılmaz öğretmen Almanya’da şimdiden derin bir iz bıraktı.

BABASINI TOPRAĞA VERİP GELDİ

Almanya’daki en büyük mutluluk kaynağının sağlığında kendisiyle tanışma fırsatı da bulduğu İzzet Baysal’ın adını bu ülkede de duyurabilmek olduğunu söyleyen Hayriye Yılmaz babası Ahmet Akkan’ın ölümünden hemen sonra Almanya’ya görevli olarak geldi. Babası Bolu’nun Taşlı annesi Hatice Akkan ise Bolu’nun  Demircilek Köyü’nden olan Hayriye Yılmaz öğretmen olan eşi Mehmet Yılmaz’ın kendisine her zaman destek olduğunu kaydetti.

ATAŞEDEN ÖZEL TEŞEKKÜR

Frankfurt Başkonsolosu Şadan Özdirik göreve başladığı günden buyana titiz çalışmalarıyla dikkat çeken Hayriye Yılmaz’ın bu yılki 23 Nisan kutlama komisyonunda görev alması ve çalışkanlığı nedeniyle kendisine özel teşekkürlerini bildirdi. Sınıf öğretmenliği dalında Yüksek Lisans da yapan Hayriye Yılmaz 10 ve 12 yaşındaki iki kızını da beraberinde Almanya’ya getirerek Bolu’dan binlerce kilometre uzaklıkta eğitim meleği olarak görev yapıyor. Seyfi ALP- Frankfurt.

Resim altı:Almanya’nın ilk Türk belediye başkanı Halit Öztaş’ın yönettiği Heusenstamm kasabasında düzenlenen 23 Nisan şenliklerinde Bolulu öğretmen Hayriye Yılmaz’ın öğrencilerinden oluşan Katibim ekibi damga vurdu.


 

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2016, 18:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128