“ALO” dediler 88 TL cezayı yediler

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Trafik tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri şehir merkezinde yaptığı uygulamada cep telefonuyla hem konuşup hem de araç kullanan sürücülere ceza yağdırdı. Kanunen araç kullanırken cep telefonun kullanımı yasak olmasına rağmen bu kurallara uymayan sürücülerin plakalarına tek tek cezaları gönderilirken, cep telefonları da sürücülerin cebini de yakmış oldu.

“ALO” dediler 88 TL cezayı yediler

ÖZEL HABER: KASIM ŞAHİN

Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü’nün Panterleri, vatandaşların can ve mal güvenliğini ön plana alarak, direksiyon başında cep telefonu kullanan sürücüler üzerine dün 4 saat boyunca uygulama yaptı. Cep telefonlarını direksiyon başında kullanan sürücüler karşılarında trafik polislerini görmelerine rağmen, kuralları göz göre göre çiğnemeye devam ettiler. Ne var ki plaka adreslerine gelecek olan ceza makbuzunu görünce ne yaptıklarının farkına varacaklar. Trafik ekipleri cep telefonuyla konuşan sürücüleri durdurmayarak sadece plakalarını not ederek cezai işlem başlattılar.

TRAFİK EKİPLERİNİN GÖZLERİNİN İÇİNE BAKA BAKA SUÇ İŞLEDİLER

Cep telefonu uygulamasında gerçekten ilginç olaylar yaşandı. Karayolları Trafik Kanunun 73’üncü maddesi gereği araç kullanırken cep telefonu kullanımı yıllardır yasak olmasına rağmen Bolu’daki sürücüler Trafik Polislerinin gözlerinin içine baka baka bu suçu işlemekten geri kalmadıkları tespit edildi. Görevli trafik polislerinin yanlarından geçerken cep telefonlarını saklamak veya kullanmamak yoluna gitmek yerine bu suçu işlemekten geri kalmayarak 88 TL cezayı da almış oldular.

4 SAATTE 39 SÜRÜCÜYE CEZA YAZILDI

Bolu’nun en işlek caddelerinden olan Valilik kavşağı, Atatürk Bulvarı Bahçelievler Polis Merkezi kavşağı, Atatürk Bulvarı Konuralp Işıklar kavşağı ve Mudurnu kavşağında yapılan uygulamada 4 saat içersinde toplam 39 sürücünün plakalarına 88’er TL ceza kesilerek adreslerine gönderilme işlemi başlatıldı. Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü yetkilileri, Bolulu vatandaşların can ve mal kaybını önlemek, herkesin trafik kurallarına uymasını sağlamak amacıyla bu uygulamanın her gün devam edeceğini bildirdiler.

 

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2015, 17:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner129