“Altın Karınca”da gururu yaşadık

Marmara Belediyeler Birliği tarafından bu yıl 6’ncısı gerçekleştirilen ‘Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri’ İstanbul’da düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

“Altın Karınca”da gururu yaşadık

HABER: Aysun BEYKOZ

Conrad İstanbul Bosphorus Otel’de yapılan törene İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, MBB ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve birliğe üye belediyelerin başkanları katıldı. MBB tarafından geleneksel hale getirilen ödül töreninde; ‘Afet Yönetimi’, ‘İmar Şehircilik ve Estetik’, ‘Kurumsal Yönetim ve Gelişim’, ‘Kültür ve Sanat’, ‘Toplum Düzeni ve Sosyal Hizmetler’, ‘Ulaşım ve Altyapı Hizmetleri’, ‘Yeşil Alan ve Çevre Yönetimi Hizmetleri’, ‘Ar-Ge ve İnovasyon’ gibi kategorilerde 80 belediyeye ödülleri takdim edildi.

Sunuculuğunu İnci Ertuğrul’un yaptığı törende dereceye girenlere plaketleri, MBB ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş birlikte verdi.

Ödül töreninde Bolu Belediyesi 4 ayrı kategoride ödül aldı. Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu Bolu Belediyesi adına ödülleri MBB ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın elinden aldı.

Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu yaptığı açıklamada “ Bugün aldığımız bu 4 ayrı ödülle gerçekten çok gururlandık. Bize bu gururu yaşatan başta Belediye personelimiz olmak üzere daire müdürlerine ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bolu Belediyesi ne kadar büyük ve güçlü bir aile olduğunu bir kez daha göstermiştir. Belediyemizin Türkiye’de örnek gösterilen bir yer haline geleceğine inanıyorum. Çünkü bugün çok sayıda belediye katıldığı törende 4 ödülü birden almak da bize orada ayrıcalık yaşatmıştır” dedi.

Bolu Belediyesi altın karınca ödül töreninde sultan hamam restorasyonu, kent bilgi sistemi ve performans ölçümü, ulaşımın tek bir merkezde toplanması ve araçların tamamının engellilerin kullanımına uygun hale getirilmesi, Bolu'ya has endemik bitkilerin toplanması ve gen bahçesi oluşturulması projelerinde ödül aldı.

 

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2016, 16:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
koroglu
koroglu - 4 yıl Önce

agustos bocegı odulu olmasın

bolulu
bolulu - 4 yıl Önce

tebrikler

Bolulu
Bolulu - 4 yıl Önce

1. ödül köstebek yuvası yollara
2. ödül tıkanan kanalizasyonlara
3. ödül azıcık yağmurda deniz olan sokaklara
4. ödül yıllardır yapılmayan sokak yolları
5. ödül şanzelize daha sayamadığım bir sürü şey. belediyenin hakkını yemişler 4 ödül az 14-24 ödül belki

SIRADAKİ HABER

banner128