Altındağ masalı yerinde görüldü

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki isminin Bolu ve Bolulular için çok farklı anlamlar taşıdığını söyleyen AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay; "Keşke Veysel Tiryaki örneği olarak Türkiye'de 2 tane, 3 tane daha olsaydı. Bolu o zaman farklı bir şekilde ihya olurdu. Biz kendisinin Altındağ'da yaptığı hizmetlerden dolayı gurur duyuyoruz. Ayrıca Bolu merkez ve ilçelerinde yaptıkları için de bir kere daha teşekkür etmek istiyorum" dedi.

Altındağ masalı yerinde görüldü
HABER: Aysun BEYKOZ
AK Parti İl Teşkilatı mensupları; Ankara'da şehircilik adına yaptığı çalışmalarla örnek olarak gösterilen ve aynı zamanda da Bolulu olan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki'nin misafiri oldular. AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay başkanlığında yapılan ziyarette; Belediye Başkan Vekili Kazım Konak, İl Kadın Kolları Başkanı Arzu Aydın, İl Gençlik Kolları Başkanı Taha Furkan Sönmezel ve AK Parti İl Teşkilatının çeşitli kademelerinde görev alan Yönetim Kurulu Üyeleri yer aldı.

Doğanay ve beraberindekileri Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, ilk olarak Altınköy  Açık Hava Müzesinde ağırladı. Bin dönüm üzerinde sıfırdan oluşturulan bir köy olan Altınköy ile ilgili Doğanay ve beraberindekilere bilgiler aktaran Tiryaki; Altınköy'e Ankaralıların ve hatta Ankara dışından gelenlerin çok fazla rağbet göstermesi nedeniyle, randevu sistemi ile ziyaretçi kabul etmeye başladıklarını belirtti.

Ardından Başkan Veysel Tiryaki ile  beraber Hamamönü'ne geçen Doğanay ve beraberindekiler, bu bölgede yapılan kentsel dönüşüm ve tarihi eserlerin restorasyonu ile yeniden hizmete sunulması çalışmalarını yakından incelediler.

Aynı bölgede bulunan Tacettin Dergahı'nı da ziyaret eden AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay ve AK Parti Bolu Heyeti, aynı alan içinde bulunan Vatan Şairi Mehmet Akif Ersoy'un İstiklal Marşı'nı yazdığı evi ve elim bir kaza sonucu aramızdan ayrılan devlet ve millet adamı merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun kabrini ziyaret ettiler.

AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay ve beraberindekilerin son durağı ise Ulucanlar Ceza Evi Müzesi oldu.

Ziyaret ile ilgili bir açıklama yapan AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay; "AK Parti Bolu İl Teşkilatının tüm kademelerinde görev alan arkadaşlarımızla bugün buradayız. Şuan içinde bulunduğumuz Altınköy Açık Hava Müzesi, Ankara'nın gururu haline gelmiş. Burada, yaşayan bir köy oluşturulmuş. Bu hizmetinden dolayı Başkanımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz. Veysel Tiryaki ismi Bolu ve Bolulular için çok farklı anlamlar ifade ediyor. Bizim Ankara'daki gülen yüzümüz. Biz kendisiyle, yaptığı hizmetlerle gurur duyuyoruz. Gurur duymaya da devam edeceğiz. Ayrıca Bolu merkez ve ilçelerinde yaptıkları için de bir kere daha teşekkür etmek istiyorum. Keşke Veysel Tiryaki örneği olarak Türkiye'de 2 tane, 3 tane daha olsaydı. Bolu o zaman farklı bir şekilde ihya olurdu. Altındağ'daki değişimi ve dönüşümü hepimiz görüyoruz. Biz kendisinin Altındağ'da yaptığı hizmetlerden dolayı gurur duyuyoruz. Belki bu ziyaret bir ilktir. Ama bundan sonra da biz kendisini sık sık ziyaret edeceğiz. Kendisinden siyaseten öğreneceklerimiz var, belediyecilik açısından öğreneceklerimiz var, en önemlisi seçim çalışması yapmadan nasıl seçim kazanılırı öğreneceğiz" dedi.

Bolu AK Parti Teşkilatı Üyelerinin ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti belirten Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki ise; "Benim hayatım Bolu'da köylerinde geçti. Ben Boluluyum. Altınköy'de aslında bizim Bolu'daki köylerden bir tanesidir. Bolu'nun yaylalarını ve köylerini gezdim ve söküp buraya monte edebileceğimiz bir yapı bulamadığımız için evleri Safranbolu'dan getirttik. Ama buradaki eşyaların büyük çoğunluğunu Bolu'daki köylerimizden topladık. Köy yaşamını özellikle çocuklarımızın yaşaması için burayı yaptık ve henüz resmi açılışı yapılmamasına karşılık büyük ilgi görüyor. AK Parti İl Teşkilatında görev alan arkadaşlarımızın bu ziyaretinden dolayı çok memnun oldum. Görev yerim Altındağ olmasına karşılık kendi memleketimizdeki çocuklarla, insanlarımızla yakından ilgileniyorum. Katkı sağlayabileceğimiz bir durum söz konusu olduğunda da elimizden geldiğince katkı sağlayamaya gayret ederiz. Bolu ile irtibatını bugüne kadar hiç kopartmamış bir insanım. Annem babam köyde yaşıyor ve sık sık ziyaretlerine giderim. Ben 25 yıldır idareceyim. 25 yıldır insanla uğraşıyorum. Önemli olan sadece bir şeyi yapmak değil, onu yaşatmaktır. Eğer talep yoksa, ilgi alaka yoksa yaptığınız şeyler 3 gün sonra kullanılmaz ve ziyan olur gider. Bu harcadığımız kaynaklar devletimizin imkanlarıdır ve ona göre doğru kullanılmalıdır. Bu nedenle talep olduğu müddetçe kendi memleketimize de bir şeyleri yapmayı arzu ettik. Talep oldukça da kalıcı eserleri yapmaya elimizden geldiğince devam edeceğim. Sonuçta Bolu benim memleketim" ifadelerini kullandı.

 
Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2016, 16:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124