ALTINDAL; “VATANDAŞI KİMSE KAZIKLAYAMAZ”

Bolu Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Mustafa Altındal; “Bolulu vatandaşları kimse kazıklamaya kalkmasın. Çift etiket kullanarak kandırma yoluna gideni gerekirse üyelikten atarım” diye konuştu.

ALTINDAL; “VATANDAŞI KİMSE KAZIKLAYAMAZ”

ÖZEL HABER: KASIM ŞAHİN

Bolu Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Mustafa Altındal, son günlerde sebze ve meyvede fiyatların havaların soğuk olması nedeniyle arttığını dile getirdi. Altındal, özellikle İstanbul ve Ankara gibi büyük metropollerde pazarcı esnafının çift etiket kullandığını ve bu yolla vatandaşın kandırıldığını belirterek, “Bu tür yola başvuran esnafımızı uyarıyorum. Çift etiket yani bir tarafından yarım kilo 4 lira diğer tarafından 8 lira yazan etiketi kullanan pazarcı esnafı yanlış yapmış olur. Bolu’da hiçbir Pazar esnafı bu yola başvuramaz. Eğer böyle aldatmaca yola başvururlarsa, üyelikten bile atarım. Bolu halkını hiçbir kimse kalkmasın ” diye konuştu.

Pazarcı esnafının tek etiket kullanması gerektiğini de belirten Altındal, “Esnafımız tek fiyat etiket kullanacak ve değer neyse onu etiketine yazacak. Vatandaş da gerçek fiyat üzerinden ne kadar almak istiyorsa o kadar alacak. Böyle yapıp ucuz yoldan müşteri kandırmak bizim esnaflık ahlakımıza yakışmaz. Evet fiyatlar şu anda biraz yüksek. Havalar çok soğuk ve geceleri de don olayı olduğundan sebze ve meyve fiyatlarında yükselmeler oldu. Bizlerde kesinlikle yüksek fiyattan ürün satmak istemeyiz. Halkımızın alım gücü zaten sınırlı ve dar. Bolu Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası olarak halkımızı memnun etmek ve alım gücünü arttırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Şayet çift etiket kullanan esnafımızı gören olursa mutlaka odaya şikayet etmesini bekliyorum” dedi.  

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2016, 18:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 5 yıl Önce

kar yada buza gerek yokki güdüllü tekel zatem hep pahali mal satiyorki.köylü de onlardan aşağı degil.süt olmus 2.5litresi 6 lira kilosu kaca geliyor hesabi yok.sabit gelirliye zam yok herkes herseye zam yapıyor

SIRADAKİ HABER

banner124