Amerika yoksa Çin var

Mudurnu’da faaliyet gösteren ve Amerika krizi sonrası üretimi durduran traverten fabrikası, yeni açılan Afrika ve Çin pazarı ile üretime yeniden başlıyor.   Mudurnu’da faaliyet gösteren...

Amerika yoksa Çin var

Mudurnu’da faaliyet gösteren ve Amerika krizi sonrası üretimi durduran traverten fabrikası, yeni açılan Afrika ve Çin pazarı ile üretime yeniden başlıyor.

 

Mudurnu’da faaliyet gösteren ve traverten üretimi yapan Mirasol Madencilik Şirketi, Amerika krizi sonrası durdurduğu üretime yeniden başlayacak. Firma sahibi Orhan Musaoğlu, Mudurnu’da ürettikleri traverteni Amerika’ya gönderdikleri sırada çıkan kriz ile birlikte üretimi durdurmak zorunda kaldıklarını ifade etti. Musaoğlu, geçtiğimiz günlerde Afrika ve Çin’den yatırımcılar ile görüşme yaptıklarını, ilerleyen günlerde görüşmelerin netlik kazanması ile birlikte Mudurnu’daki tesislerin yeniden hayat bulacağını ifade etti. Maden ocağının yaklaşık 40 aileye ekmek kapısı olduğunu vurgulayan Musaoğlu, “Bölge insanına firmamızın dolaylı yönden katkıları büyüktür. Mudurnu başta olmak üzere Bolu, Düzce ve bölgedeki birçok kurum, kuruluş ve vatandaşlara maden ocağının defolu ürettiği taşlar ücretsiz veriliyordu. Artık faaliyetlerimiz yeniden başlıyor” diye konuştu. Aylık 35 konteyner ürün işlendiğini ifade eden Orhan Musaoğlu, “Ürünlerimizi birçok Ortadoğu ülkelerine gönderdik. Başta Amerika olmak üzere İtalya, Brezilya, Çin ve Afrika gibi ülkeler, ürünlerimizi ilgi ile takip ediyor ve beğeniyor” dedi.

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128