Ampul domates

Ak Parti’nin logosu olan Ampul bu sefer domates olarak karşımıza çıktı. Bolu’nun Seben ilçesine bağlı Örencik köyünde çiftçilik yapan Mehmet Emin Iraz’ın bahçesinde özel olara bahçesinde ürettiği ve Ak Parti’nin logosu olan ampul şeklindeki sarı renkli domatesler vatandaşlar tarafından kapışılıyor.

 Ampul domates

Haber: Kasım ŞAHİN

Ak Parti’nin logosu olan ampul artık domates oldu. Bolu Pazarında yıllardan beri faaliyet gösteren Şen manav’da satışa sunulan sarı renkli ampul şeklindeki minik domatesler görenleri şaşkına çevirdi. Kilosunun 3 TL’den satıldığı ampul şeklindeki domatesler ise halkın yoğun ilgisini çekerken, bu domateslerin salatada kullanıldığı ve çok lezzetli olduğu öğrenildi.

Bolu’nun Seben ilçesine bağlı Örencik Köyünde çiftçi Mehmet Emin Iraz tarafından bahçesinde özel olarak yetiştirilen ampul domateslerin büyük şehirlerde de satılmaya başlandığı ancak Bolu’da ilk kez Pazar tezgahlarında yer aldığını belirten ampul domates üreticisi Iraz, “Seben’deki bir çifti arkadaşımdan aldığım tohumları ektim ve kısa bir süre sonra aktım ki minik minik ampul şeklinde domateslerin yetiştiğini gördüm. İlk defa böyle bir şeyle karşılaştım. Köyümde herkes tarafından domateslerim ilgi görünce bu seferde manavlık yapan kardeşimiz Sabahattin Akman’a gönderdim. Ampul domateslerin bir anda tükendiğini duyunca da çok hoşuma gitti. Bu domateslerin anavatanının Güney Amerika olduğunu da sonradan öğrendim. Üretime devam edeceğim” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2014, 09:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128