Ana kart alayım dedi başına gelmedik kalmadı

Sosyal paylaşım sitesinden bilgisayar ana kartı almak isteyen E.Ç.’nin başına gelmedik kalmadı. Dolandırıcıya hem 9 bin lira kaptırdı hem de ana karttan oldu.

Ana kart alayım dedi başına gelmedik kalmadı

Haber: Uğur Balaban

Bolu 1. Ağır Ceza Mahkemesinde başından geçenleri anlatan mağdur E.Ç., şunları söyledi; “Sosyal paylaşım sitesinden bilgisayar ana kartı satışını gördüm ve U.C.Ç. isimli vatandaşla iletime geçtim. Ana kart için 9 bin liraya anlaştım. Sonra bana ürünü gönderdiğine dair kargo faturası gönderdi. Kendisine inandım ama birkaç gün geçmesine rağmen ürünüm gelmedi. Kargo faturasını incelediğimde sahte olduğunu anladım ve dolandırıldığıma inandım. 9 bin liram da gitti, bilgisayar ana kartta gitti. Kendisinden davacıyım ve cezalandırılmasını istiyorum” dedi.

Sanık olarak yargılanan U.C.Ç.’de üzerine atılı suçlamaları kabul etmeyerek; “Kendisini tanımam ve sosyal paylaşım sitesinde ürün satışı yapmadım. Kendisine ayrıca kargo faturası da göndermedim” diyerek savunma yaptı. Duruşma eksik evrakların tamamlanması için ileri bir tarihe ertelendi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128