Anaç Koyun Keçi Desteklemelerinde Sona Gelindi

Bolu Damızlık Koyun Keçi Birliğine üyeliği bulunan küçükbaş hayvan sahiplerine 2015 yılı destelemeleri için tespit çalışmaları tamamlanmıştır.İşletmelerde bulunan koyun , keçiler kontrol edilmiş, desteklmelere esas sayılar belirlenmiştir.

Anaç  Koyun Keçi Desteklemelerinde Sona Gelindi

Küçükbaş hayvan yetiştiricilerinin her yıl hibe olarak verilen desteklemelerden faydalanabilmeleri için  2015/17 sayılı Hayvancılık Desteklemeleri Hakkındaki  Uygulama Esasları Tebliğide belirtilen şartları yerine getirmeleri zorunludur.Tespit çalışmaları yapılan küçükbaş hayvan sahipleri,  kendilerine sağlanan karşılıksız , geri ödemesiz bu desteklemeden dolayı Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına memnuniyetlerini ifade etmişlerdir.

Aldıkları bu destekmelerle işletmelerindeki hayvanların yem, saman ,ilaç gibi zorunlu giderlerini karşıladıklarını belirtmişlerdir.Bolu ilinde 2015 yılında 796 işletme sahibine 1.780.040 Tl  tutarında destekleme destekleme yapılmıştır.2016 yılı destekleme miktarları listelerin güncellenmesinden sonra belirlenerek yetiştiricilerimize ödenecektir. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2016, 15:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128