ANKARA BOMBACILARI MI?

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü dün öğleden sonra alarma geçti. İçersinde terör örgütüne üye olduğu ihbar edilen 33 plakalı bir aracın İstanbul iline gittiği haberini alan Terörle Mücadele, Asayiş Şubesi ve Otoban Polisi birlikte bir operasyon başlatarak aracı sıkıştırma yöntemiyle durdurdu. Araç içersinde bulunan şüpheli 3 kişi gözaltına alındı. Yakalanan şahısların Ankara’daki bombalı saldırılarla ilişkisi olduğu iddia edildi.

ANKARA BOMBACILARI MI?
Haber: Kasım ŞAHİN – Faruk ÇİDEM

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü 155 Polis İmdat hattına gelen bir ihbar üzerine harekete geçen TEM, Asayiş Şubesi ve Otoban polisi şüpheli 33 plakalı beyaz renkli aracın peşine düştüler. Kısa süreli kovalamacının ardından araç sıkıştırma yöntemiyle Çakmaklar Mevkiinde durduruldu.

Yapılan aramada araç sürücüsü dahil 3 kişi hemen gözaltına alınarak önce sağlık kontrolünden geçirildi ardından da ifadeleri alınmak üzere TEM Şubesine götürüldü. Yakalanan ve isimleri açıklanmayan 3 kişinin terör örgütüne üye oldukları ve Ankara’daki bombalı araçların patlatılmasıyla alakaları olduğu iddia edildi. Olayla ilgini geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

 

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2016, 18:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128