Ankara otobüslerini CHP değil ADD kaldırdı

Atatürkçü düşünce derneği Bolu şube başkanı Elfaz Temiz Bazı yerel basın organlarında çıkan “Cumhuriyet Halk Partisi 4 otobüsle Ankara’ya gitmiştir”, "Bolu Emniyetinin  engellemelerine...

Ankara otobüslerini CHP değil ADD kaldırdı

Atatürkçü düşünce derneği Bolu şube başkanı Elfaz Temiz Bazı yerel basın organlarında çıkan “Cumhuriyet Halk Partisi 4 otobüsle Ankara’ya gitmiştir”, "Bolu Emniyetinin  engellemelerine rağmen Polisi atlatarak Ankara’ya gittiler " türünden haberlerin gerçekleri yansıtmadığını söyledi. Ankara’ya giden 4 otobüsü ADD Bolu şubesinin kaldırdığını vurgulayan Temiz; “Bu otobüsler içerisinde her siyasi partiden ve görüşten insanlar ve cumhuriyet sevdalıları vardır. "Bolu Emniyetinin  engellemelerine rağmen Polisi atlatarak Ankara’ya gittiler " haberi de tamamen asılsızdır. Çünkü Polisi atlatmamız gibi bir durum kesinlikle söz konusu değildir.” Dedi.

 

Atatürkçü düşünce derneği Bolu şube başkanı Elfaz Temiz Ankara’da milyonların katıldığı 29 Ekim yürüyüşüne Atatürkçü düşünce derneği Bolu şubesi olarak destek vermenin kıvancını yaşadıklarını söyledi. Temiz;”Bilindiği gibi Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkezi tarafından düzenlenen ve 30 civarında Demokratik Kitle Örgütlerinin destek verdiği Ankara Birinci Meclis önünde yapılan Cumhuriyet Bayramı kutlamalarıyla ilgili basın açıklaması ve anıtkabir ziyareti düzenlenmişti. Bu amaçla ilimizde de derneğimiz tarafından bu etkinliklere katılmak üzere araçlar kaldırılmış ve destek veren demokratik kitle örgütleri ile beraber Ankara’daki etkinliklere katılınmıştır.Basın organlarında çıkan bazı yanlış haberleri düzeltmek amacıyla bu basın bildirisi derneğimizce yayınlanma zaruriyeti doğmuştur. Basında Çıkan “Cumhuriyet Halk Partisi 4 otobüsle Ankara’ya gitmiştir” Haberi Asılsızdır. Dört Otobüsü Atatürkçü Düşünce Derneği kaldırmıştır. Bu otobüsler içerisinde her siyasi partiden ve görüşten insanlar ve cumhuriyet sevdalıları vardır. "Bolu Emniyetinin  engellemelerine rağmen Polisi atlatarak Ankara’ya gittiler " haberi de tamamen asılsızdır. Otobüslerimiz çıkışta durdurulmuştur. Sürücülerin belge kontrolleri yapılmıştır. Toplu çıkışlara izin verilmeyeceği tarafımıza bildirilmiştir. İllere gelen bir genelgeden söz edilmiştir. Biz de jandarma kavşağından geri dönerek başka alternatiflerle Ankara’ya biraz gecikmeli olarak varmışızdır. Bu arada Bolu Emniyetinin hassasiyetlerinden dolayı kendilerine teşekkür ederiz. Polisi atlatmamız gibi bir durum söz konusu değildir. Ankara’daki Törenlere katılan, destek veren bizleri telefonla arayıp yapılan etkinliği kutlayan binlerce Bolulu yurttaşlarımıza ve Cumhuriyet sevdalılarına yürekten teşekkür ederiz.” Dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner124