Ankara Seben’in sesini duydu##hb_manset.gif

Seyfi Alp/BOLU   Bolu Olay Gazetesi’nin 16 Mayıs 2012’de, “Bu ambulansı değiştirin” başlığıyla duyurduğu haber Ankara’dan da duyuldu ve ölümcül bir olay yaşanmadan Seben yeni ambulansına kavuştu   BOLU...

Ankara Seben’in sesini duydu##hb_manset.gif

Seyfi Alp/BOLU

 

Bolu Olay Gazetesi’nin 16 Mayıs 2012’de, “Bu ambulansı değiştirin” başlığıyla duyurduğu haber Ankara’dan da duyuldu ve ölümcül bir olay yaşanmadan Seben yeni ambulansına kavuştu

 

BOLU OLAY Gazetesi’nin geçen sene 16 Mayıs’ta manşetten duyurduğu, “Bu ambulansı değiştirin” haberi ilgili yerlere sesini duyurdu. Bolu’nun Seben ilçesindeki ambulansın eski olduğu ve içinde hastaların yattığı koltuğun iyi insanı bile hasta edebilecek durumda bulunduğu vurgulanan haberin ardından yeni müjde de geldi. Sağlık Bakanlığı’nın Bolu için verdiği üç ambulanstan birinin Seben ilçesine tahsis edileceği kaydedildi.

 

SEBENLİ HABERE SAHİP ÇIKTI

 

SEBEN’DEKİ mevcut ambulansın köylerden ilçe merkezi ve Bolu’ya hasta taşırken eski olması nedeniyle sağlam insanlar için bile zararlı olduğunu vurgulayan Bolu Olay Gazetesi haberi ses getirmişti. Çok sayıda Sebenli vatandaşımız  ilgili kurumlara haberi göstermişti. Haberin hemen ardından Seben Kaymakamlığı başta olmak üzere ilgili birimlerin bu yönde Sağlık Bakanlığı’na başvuruda bulunması vatandaşlarımız tarafından istenmişti.

 

SAĞLIK MÜDÜRÜ MÜJDELEDİ

 

BOLU Sağlık Müdürü Mahmut Arık, Sağlık Bakanlığı’nın Türkiye genelinde 850 ambulans dağıtacağını, bunlardan üçünün Bolu’ya verileceğini müjdeledi. Arık, Bolu’ya verilecek ambulanslardan birinin merkezde, birinin Mudurnu’da, birinin ise Seben’de görev yapacağını kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124