Ankara’dan İzzet Babaya Şükran Gecesi

Ankara Bolu Dernekleri Federasyonu ile Mengen Dernekleri Federasyonu organizasyonunda yapılan "İzzet Baysal 1. Ankara Şükran Gecesi" duygulu ve coşkulu anların yaşanmasıyla gerçekleştirildi.

Ankara’dan İzzet Babaya Şükran Gecesi

HABER:Aysun BEYKOZ
Geceye Bolu'dan Yeniçağa'dan, İstanbul'dan, Sakarya'dan Kocaeli'nden ve Başkent Ankara'dan binlerce Bolulu katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile açılışı yapılan Gecenin sunuculuğunu yapan Emekli 1. Sınıf Emniyet Müdürü İrfan Bayar Merhum Bolu'nun Mimarı Hayırsever İş Adamı İzzet Ba
ysal beyin hayatını anlattı. Hacı Bayram Cami İmamı Selami Seçkin Kur'an tilaveti okudu. Gecede Bolu Dernekleri Federasyonu Başkanı Mehmet Bilgin ile Mengen Dernekleri Başkanı Aydın Özmenli “birlik ve beraberliğe” vurgu yaparken Merhum İzzet Baysal'ın Bolu'ya kazandırdıklarından söz ederek, İzzet Baysal'a ne kadar şükredilse az olduğunu, onu hiç bir zaman unutmayacaklarını, unutturmayacaklarını ve yeni neslin tanımasına daima öncülük edeceklerini söylediler. Yeğeni İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal Beyin konuşmasında da amcasını anlatırken hem duygulandı hemde duygulu anların yaşanmasına vesile oldu. Protokol selamlama konuşmalarının ardından Başta Ahmet Baysal olmak üzere emeği geçen, katkı sağlayan, hayırsever iş adamlarından Bolu Belediye Başkanına, Eski Bakanlardan Köksal Toptan’a, Yılın Öğretmeni Mengen İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Çelebci ile birlikte yaklaşık 20 kişiye plaketler verildi. Plaketlerin ardından Bolu Belediyesi THM Korosu ile Köroğlu Halk oyunları sahne alarak izleyenleri coşturdular. Gecenin son dakikalarına salondan ayrılmayan binlerce kişi Ramazan Çelik'in seslendirdiği parçalarla coşup, gönüllerince eğlendiler. Sevilen Sanatçı Sevgi Petek de Ramazan Çelik'e eşlik ederek, birlikte söylediler. Saatlerin geç vakte ulaşmasına rağmen Bolulular Salondan neşe ve mutluluk içinde ayrıldılar.

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2016, 16:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128