Ankette sürpriz sonuçlar çıktı

Gazeteniz Olay Gündem olarak üç gün önce başlattığımız “Sizin Adayınız Kim?” anketinden çok sürpriz sonuçlar çıktı. Grubumuza bağlı iki siteden yayınlanan ankete 72 saat içerisinde 11 Bin 312 internet kullanıcısı katıldı.

Ankette sürpriz sonuçlar çıktı

Olay Gündem Gazetesince düzenlenen ve Olay.com ile Bolu Gündem.com adreslerinden eşzamanlı olarak yayınlanan ankette vatandaşlara “24 Haziran 2018 günü yapılacak olan 27. Dönem genel seçimlerinde, Bolu milletvekili adayı olarak kimi görmek istersiniz?” sorusu soruldu. İlimizde anket tarihinden önce milletvekili adaylığını açıklayan 20 kişinin adının seçenek olarak verildiği çalışmada çok farklı sonuçlar ortaya çıktı. 20 seçeneğin yer aldığı ankette vatandaşlar üç adayın ismini seçebildi. Alfabetik sıraya göre verilen isimlerden bakın kimler öne çıktı.

AK PARTİ 2, CHP 1 VEKİL

Anketi sayısı 3 olan Bolu Milletvekili sıralamasına ve parti milletvekili adayları sıralamasının nasıl olması gerekir şeklinde iki kategoride değerlendirdik. Ankete göre Bolu’da şu an seçim olsa hangi parti milletvekili çıkarır sorusunun cevabı 2 AK Parti ve bir CHP şeklinde ortaya çıktı. Ak Partili isimler ankete katılan kişilerin % 54’unun oyunu aldılar. CHP’li adaylar ise sadece % 33’ünün oyunu almayı başardılar. Diğer partilerin toplamı ise % 17’de kaldı.

AKP LİSTESİ NASIL OLUŞTU

Ak Partide en yüksek ilk üç oyu sürpriz isimler aldı. AK Partinin listesi Nurettin Doğanay, Abdullah Abat ve Mehmet Emin Güz’den oluştu. Ankette AK partiden en yüksek oyu % 10.85 ile Doğanay alırken, Doğanay’ % 9,51 ile Abdullah Abat ve % 8.95 ile Mehmet Emin Güz takip etti.

CHP LİSTESİ NASIL OLUŞTU

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’de en yüksek oyu hali hazırda milletvekili olan Tanju Özcan aldı. Özcan aynı zamanda ankette en yüksek oy alan kişi oldu. Tanju Özcan vatandaşlardan % 11,98 oy alarak CHP’nin ve anketin lideri oldu. Vekil Özcan’ı % 6,75 oy oranıyla Umut Oran ve % 4,85 oy oranıyla Cahit Çıngı takip etti.

MHP LİSTESİ NASIL OLUŞTU

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)’de ilimizin tanınmış esnaflarından Erkan Bektaş listenin tepesinde yer aldı. Erkan Bektaş vatandaştan % 5,89 oy almayı başardı. MHP listesinin ikinci sırasında İl Başkanlığından istifa ederek adaylığını açıklayan Adem Evcil yer aldı. Evcil’in oy oranı % 4,25 olarak belirdi. MHP’nin son adayı ise % 3,75 oy oranıyla Bolu Ülkü Ocakları İl Başkanı İsmail Akgül oldu.

İYİ PARTİ LİSTESİ NASIL OLUŞTU

İYİ Parti adayları arasında ise vatandaşın teveccühüne mazhar olan adaylar şöyle sıralandı. İYİ Partide ilk sırayı % 3,75 ile Ahmet Örnekbaş, % 3,05 ile Mehmet Aydın ve % 1,65 ile Mihriban Budak Yerlikaya.  

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2018, 10:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER