banner120

Anlıtan çifti bir ilke imza attı

Mudurnu Yarışkaşı Organik Çiftliği Bölgede bir ilke daha imza attı. Yarışkaşı Konağı işletmecisi Nevzat & Mükerrem Anlıtan çifti, yeni kuracakları Devre Tatil köyü için farklı bir modeli uygulamaya...

Anlıtan çifti bir ilke imza attı

Mudurnu Yarışkaşı Organik Çiftliği Bölgede bir ilke daha imza attı. Yarışkaşı Konağı işletmecisi Nevzat & Mükerrem Anlıtan çifti, yeni kuracakları Devre Tatil köyü için farklı bir modeli uygulamaya koydular.

Mudurnu’da faaliyet gösteren Yarışkaşı Konağı  ilginç bir projeyi uygulamaya koydu. Dünya üzerinde bir çok ülkede üyesi bulunan TATUTA programına kayıt olduklarını ifade eden Nevzat-Mükerrem Anlıtan Çifti, bu program sayesinde Türkiye ve Dünyanın değişik yerlerinden  gönüllü üyelerin Mudurnu’ya gelerek belirlenen zaman dilimi içersinde, Ailenin bir ferdi gibi çalışıp ortaya çıkacak olan bir hizmete yardımcı olduklarını belirttiler. Anlıtan, çifti geçtiğimiz günlerde yine programa kayıt olan Yeni Zellanda vatandaşı Carolin Sven(46) ve Giles Hansen (51) in kendilerine Mudurnu’daki Çiftlikte 15 gün  gönüllü olarak yardımcı olduklarını, karşılığında günlük konaklama ve beslenme ihtiyaçlarının karşıladığını belirttiler.Carolin Sven’in Yeni Zellanda da Öğretmenlik yaptığını Giles Hansen’in ise Kivi Yetiştiriciliği ile uğraştığını belirten Nevzat Anlıtan “15 gün içinde  beraberce çok güzel vakit geçirdik, burayı çok sevdiler, yeni oluşturacağımız Kazandere Vadisi Devre Tatil köyü içersinde bahçe düzenlemesi yaptık ve arkadaşların Bahçede  yaptıkları yürüyüş parkuruna isimlerini  verdik” dedi. Önümüzdeki yıllarda Mudurnu’ya yine geleceklerini ifade eden Yeni Zellandalı gönüllüler ise “Mudurnu’dan çok güzel hatıralar ile ayrıldık” biçiminde konuştular.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124