Anne ve kızının muhteşem sergisi..

Bolu’da emekli olduktan sonra kendisini resim sanatına veren ve bu güne kadar bir birinden güzel eserler ortaya çıkartan aynı zaman da yerel bir gazetede köşe yazarlığı yapan Fatma Marmara, kendisi gibi resim sanatına kendini adayan kızı Nehir Marmara ile ortaklaşa bir resim sergisi açarak Bolu’da bir ilke imza attılar.

 Anne ve kızının muhteşem sergisi..

Haber: Kasım ŞAHİN

Fatma Marmara ve Nehir Marmara'nın resimlerinden oluşan resim sergisi Highway Outlet Alışveriş Merkezi'nde düzenlenen açılışla sanatseverlerle bir araya geldi. Düzenlenen açılışa Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve sanatseverler katıldı. Açılışta bir konuşma yapan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, kadınlar gününün önemine vurgu yaptı. Yılmaz, "Tüm kadınların kadınlar günü kutlu olsun. Yaradan kendi şefkat duygusundan bir katresini dünyadaki canlıların annelerine vermiştir.  Kadınlar, yavrusunu koruma ve savunma için kendisini yok sayar ama bu duygu erkeklerde yoktur. Bu kadar şefkat dolu tek canlı annedir."dedi.

 
Yılmaz'ın konuşmasının ardından kurdele kesilerek sergi açılışı yapıldı. Serginin gezilmesinin ardından açılış sona erdi. Sergi hakkında bilgiler veren Fatma Marmara, "Bu anne kız sergimizin üçüncüsü daha önceki sergilerle beraber beşinci oldu. Sergiyi dünya kadınlar günü nedeniyle açtık. Zaten, bizler de kadınların yanında olduğumuzu mor ve yeşil kurdelemizle göstermek istedik. Sanat güzellikleri göstermek içindir. Güzel olmayanları da gösterir ama buna yanlış der. Biz de renklerimizle böyle bir katkıda bulunmak istedik."diye konuştu. Sergi ile ilgili konuşan Nehir Marmara ise şunları söyledi; "Annemin de anlattığı gibi bu beşinci sergimiz. Ben annemin yanına yeni eklendim. Sergideki bütün resimlerin ayrı ayrı anlamları var. Hem 8 Mart'a yönelik, hem de kendi anlamları var" diye konuştu.  

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2015, 11:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128