Aralık Ayı toplantıları başladı

Kasım ayının bütçe maratonuyla geçtiği İl Genel Meclisinde şimdi Aralık ayı toplantıları başladı. Hafta boyunca devam edecek toplantılarda Bolu ve ilçeleri ile alakalı önemli gündem maddeleri ele alınacak.

Aralık Ayı toplantıları başladı

HABER: S. Özge Yücel

İl Genel Meclisi Aralık Ayı toplantıları Yaşar Yüceer Başkanlığında başladı. Toplantıların ilk oturumunda üç madde görüşülerek karara bağlandı.

İl Özel İdaresi tarafından yapılan maden sevki denetimlerinde kaçak olarak yakalanan malzemeye kesilecek cezaya esas olmak üzere ve İl Özel İdaresine ait ruhsatlı ariyet ve kalker ocaklarından satılacak olan malzemelerin 2017 yılında uygulanacak metreküp fiyatlarının belirlenmesi talebi ile İl Özel İdaresi tarafından kiraya verilecek olan yeraltı ve kaynak sularına 2017 yılında uygulanacak olan metreküp su kiralama bedellerinin belirlenmesi talebinin oy birliği ile Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildiği toplantıda, Plan ve Bütçe Komisyonundan gelen rapor doğrultusunda Merkez İlçe Köylerinin muhtelif ihtiyaçları için gerekli olan 150.000 TL. ödeneğin Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği hesaplarına aktarılması kararlaştırıldı.

İl Genel Meclisi aralık Ayı toplantıları hafta boyunca devam edecek. 

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2016, 13:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128