Arapların Bolu sevdası bitmiyor

Kayak merkezleri ve doğal güzellikleriyle ünlü Bolu'yu, geçen yıl 1 milyon 300 bin yerli ve yabancı turist ziyaret etti. il genelindeki otellerde konaklayan yabancı turistlerde ilk sırayı 14 bin 902 kişiyle Suudi Arabistan...

Arapların Bolu sevdası bitmiyor

Kayak merkezleri ve doğal güzellikleriyle ünlü Bolu'yu, geçen yıl 1 milyon 300 bin yerli ve yabancı turist ziyaret etti. il genelindeki otellerde konaklayan yabancı turistlerde ilk sırayı 14 bin 902 kişiyle Suudi Arabistan vatandaşları oluştururken, bunu Suriye, Kuveyt ve Almanya vatandaşları izledi.

Bolu kent merkezi başta olmak üzere kayak merkezi Kartalkaya ve Abant, Gölcük, Yedigöller, geçen yıl yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oldu. Yıl boyunca 1 milyon 300 bin yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Bolu'da, il genelindeki otellerde konaklayan yabancı turistlerde ilk sırayı 14 bin 902 kişiyle Suudi Arabistan vatandaşları oluştururken, bunu Suriye, Kuveyt ve Almanya vatandaşları izledi. Bolu Valisi İbrahim Özçimen, Bolu'nun turizm anlamında büyük bir potansiyele sahip olduğunu belirterek, dünyaca ünlü Abant, Gölcük ve Yedigöller'in Bolu'nun doğa turizmine büyük katkı sağladığını söyledi. Kış turizminde de Türkiye'nin önemli alanlarına sahip olduklarını dile getiren Özçimen, yeni yapılan otel ve tesislerle Bolu'nun yatak kapasitesinin arttırılacağını bildirdi. Özçimen, spor turizmi anlamında da çalışmaların sürdüğünü anlatarak, ''Bolu'da yaz aylarında kamp yapmak için yerli ve yabancı 200'e yakın takım geliyor. Spor turizminde kış aylarında Antalya neyse biz de yaz aylarında Bolu'yu o şekle getirmek için çalışıyoruz. Yeni yapılacak futbol sahalarıyla daha çok takımın Bolu'da kamp yapmasını sağlayacağız'' diye konuştu. Beşiktaş'ın Bolu'nun Aladağ Yaylası'na tesis yapacağını hatırlatan Özçimen, diğer takımların da Bolu'ya gelmesi için görüşmelerin sürdürüldüğünü kaydetti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124