Arık, BGC’yi ziyaret etti

İl Sağlık Müdürü Dr. Mahmut Arık, Bolu Gazeteciler Cemiyeti’ne bir ziyaret gerçekleştirdi. Gazetecilerle bir araya gelen Arık, sağlık gündemine ilişkin değerlendirmelerde de bulundu.   Bolu İl Sağlık...

Arık, BGC’yi ziyaret etti

İl Sağlık Müdürü Dr. Mahmut Arık, Bolu Gazeteciler Cemiyeti’ne bir ziyaret gerçekleştirdi. Gazetecilerle bir araya gelen Arık, sağlık gündemine ilişkin değerlendirmelerde de bulundu.

 

Bolu İl Sağlık Müdürü Dr. Mahmut Arık, Bolu Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti.

Arık, Bolu Gazeteciler Cemiyeti ziyaretinde yaptığı açıklamada Sağlık Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan ‘Kamu Hastaneler Birliği’ uygulamasından bahsetti. Arık, “Sağlık Bakanlığı yeni bir yapılanmaya gitti. Dolayısıyla taşrada sağlık müdürlüğü üçe ayrılmış oldu. İl sağlık müdürleri uygulama sonrası yine bakanın müşaviri, valinin sağlık danışmanı olarak görevlerine devam edecek. Halk Sağlığı Müdürlüğünü ve Kamu Hastaneler Birliği’nin koordinasyon ve denetimi yine sağlık müdürlükleri yapacak. Halk sağlığı birimini kurduk ve Şubat Ayı itibariyle hizmete açtık. Bu birimin başına da Bolulu bir isim atandı. Birinci basamak dediğimiz sağlık hizmetlerine de bu müdürlük devam ediyor. Şimdi Kamu Hastaneler Birliği uygulamasını bekliyoruz. Atama yapılması gündemde sanırım. Çünkü 2 Kasım itibariyle kanun sona eriyor. Atama bu ay yapılabilir. Atama olduktan sonra Kamu Hastaneler Birliği Sekreteri beraberinde çalıştıracağı üç tane genel sekreter yardımcısı ismini kendisi belirleyecek. Yine hastane yöneticisi adı altında Bolu’da bir hastane yöneticisi olacak. Onun altında da başhekim ve hastane müdürleri devam edecek. Mevcut kadrolarla çalışmak istemeyip istememesi atanacak ismin inisiyatifine bağlı. Umarım Bolu için hayırlı olur” diye konuştu.

 

“Hizmette devamlılık esastır”

Arık, Kamu Hastaneler Birliği’ne kimin atanacağının henüz netlik kazanmadığını ve bu ismin sır gibi saklandığını ifade ederek, “Basında bu tür haberler yayınlandı; ancak bu yayınların hiçbiri gerçeği yansıtmamaktadır. Bakanlık Bolu için bir açıklama yapmadı ve değerlendirmelerini de sır gibi saklıyor. Biz göreve kim gelirse gelsin çalışmaya hazırız. Çünkü hizmette devamlılık esastır” dedi. 

 

“Basının önemini biliyoruz”

Arık, basının önemine değindiği açıklamalarında ayrıca, “Basın çok önemli. Bolumuz içinde öyle. Yerelde Bolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı’na, yönetimine ve ekibine çok büyük sorumluluklar düşmektedir. Çalışmalarınızdan dolayı başarılar diliyorum. Yapılan kongrede göreve gelen cemiyet yönetimine faaliyetlerinde başarılar dilerim” şeklinde konuştu.

 

“Sağlık alanında başarılı işler yapılıyor”

Bolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Caner Güngör ise açıklamalarında, “Sağlık müdürümüze nazik ziyaretinden dolayı teşekkür ediyorum. Biz gazetecilerin önemli çalışma alanlarından bir tanesi de hastanelerdir. Haber kaynaklarımızın başında gelmektedir. Hastanelerde son dönemde oluşturulan basın ve halkla ilişkiler birimleri sayesinde çalışmalarımızı daha rahatlıkla gerçekleştirebiliyoruz. Ancak sağlık sektörüne ilişkin haber yapmakta zorlanıyoruz; çünkü sağlık alanında her çalışma dört dörtlük. Başarılı bir performans sergilenmekte. Ben tüm sağlık çalışanlarına başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Ziyaretinizden dolayı duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından BGC’nin yeni üyesi, İl Sağlık Müdürlüğü Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Hümeyra Kahveci’ye Bolu Gazeteciler Cemiyeti rozeti takıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124