Arık, Hemşireler Haftasını kutladı

Bolu Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mahmut Arık 12-18 Mayıs Hemşireler Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı.

Arık, Hemşireler Haftasını kutladı

HABER: Aysun BEYKOZ

Sağlık Müdürü Arık, mesajında, hemşirelerin sağlık sektörünün en önemli ve vazgeçilemez parçalarından birisi ve hemşirelik mesleğinin eski Mısır dönemlerine kadar uzanan ulvi mesleklerden birisi olduğunu kaydetti.

Hemşirelik mesleğinin insan sevgisiyle dolu, şefkat ve sabırla yapılan bir meslek olduğuna dikkati çeken Arık, şunları kaydetti:

Her geçen gün değişen hasta ve hasta yakınları beklentilerinin karşılanması için etkili, verimli ve duyarlı bir sağlık hizmeti sunabilmek amacıyla görevlerini eksiksiz yapma gayreti içersindeki çalışmalarını takdirle karşılıyoruz.

"Hemşirelik güç çalışma şartlarını gerektiren özveri, sabır ve hoşgörü kavramlarını içinde bulunduran zor bir meslektir. Hemşirelik, birçok meslek grubunda olduğu gibi toplumsal ihtiyaçlardan doğan insan hayatı ve sağlığıyla ilgili bir meslektir. Ekip çalışmasını bilen, el becerisi olan seçkin insanlardan oluşan bir meslek dalıdır. Temelinde sevgi ve saygı yatar. Hemşire sağlığı yerinde olmayan yardıma muhtaç insanlara hizmet vermektedir. Sağlık, zorunlu, vazgeçilmez ve hayatın her döneminde aynı önemi koruyan temel ihtiyaçlardan biridir. Bu vesile ile tüm hemşirelerimizin hemşireler gününü kutluyorum."

 

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2016, 18:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128