Artık Boluluların Ankara’da bir kapısı var

Ankara Facebook Bolulular Grubu ile Bolu Postası Ankara yazarları Ankara Altındağ Belediye Başkanı Bolulu Veysel Tiryaki'yi ziyaret etti. Başkan Tiryaki Boluluları Hamamönü Ganita Restauratta ağırladı. Ziyarete 47 kişilik bir grup katıldı....

Artık Boluluların Ankara’da bir kapısı var

Ankara Facebook Bolulular Grubu ile Bolu Postası Ankara yazarları Ankara Altındağ Belediye Başkanı Bolulu Veysel Tiryaki'yi ziyaret etti. Başkan Tiryaki Boluluları Hamamönü Ganita Restauratta ağırladı. Ziyarete 47 kişilik bir grup katıldı. Başkan Tiryaki konuklarına Altındağ belediyesinin imar çalışmalarını, turizm ve alt yapıya yatırımlarını ve Hamamönü projelerini anlattı.

Ankara Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’yi Ankara Facebook Bolulular grubu ile Bolu Postası Ankara yazarları ziyaret etti. Ziyarete Bolu Postası Yazarları ve facebook grubu adına Mehmet Bilgin, Metin Alparslan, Ramazan Yaman, Uğur Salih Uçar, Mustafa Aydınalp, Levent Şahin ve onlarca Bolu sevdalısı ile birlikte yaklaşık 47 kişi katıldı. Ankara da sosyal faaliyetlere ve ziyaretlere ara vermeyen Bolulular aynı zamanda hemşerileri olan Altındağ Belediye Başkanı Tiryaki’yle bir araya geldi. Bolulular adına söz alan Mustafa Aydınalp “Sayın Başkanımızdan randevu talebimiz oldu. Başkan beyde bizleri kırmayarak bu güzide Restoran’da ağırladı. Sizler adına teşekkür ediyorum. Ankara da bulunan Bolulular faaliyetlerinizi ve çalışmalarınızı yakından takip ediyor. Başarılarınızla gurur duyuyoruz. Sosyal Kültürel faaliyetleriniz, Hamamönü’nün restorasyon çalışmaları, Ulucanlar Cezaevinin müzeleşmesi, Mahallelerde açılan Hanımlar Kültür Merkezleri ile Gençlik Merkezleri,  Hanımların ve Beylerin illeri tanıması yönünde yapılan gezi turları takdire şayan hizmetlerdir. Kutluyoruz. Bolulular olarak her zaman yanınızda olduğumuzun bilinmesini istiyoruz. Tekrar Bolulular adına başarılar diliyoruz” dedi.

“Altındağ Ankara’nın ilk yerleşim yeridir”

Ziyaret talebinde bulunan hemşerilerini Hamamönü’nde ki bir restoranda ağırlayan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki ziyaretten son derece memnun olduğunu vurgulayarak: “Biz görevi devraldığımızdan bu güne kadar Altındağ sınırları içersinde Sosyal-Kültürel faaliyetlere önem verdik. Altındağ Ankara’nın ilk yerleşim yeri, Ankara’nın başkenti. Tarihi dokularla bezenmiş. Fakat ziyaretçisi yok. Neden mezbelelikten. Hamamönü’nün, Ulucanlar Cezaevinin restorasyonunu yaptık. Cezaevini müze haline getirildi. Hamamönü’nde Kültür sanat için sanat evleri ve sanat sokağı oluşturduk. Mahallerimizde açtığımız gerek Hanımlar lokalleri gerekse Gençlik lokalleri sosyal-kültürel faaliyetlerin yanı sıra gezi organizasyonları ile Konya, İstanbul, Çanakkale ve uçakla Şanlıurfa’ya götürüp gezdiriyoruz. Varoşlarda oturan hiçbir tarafa çıkmamış Altındağlılar İllerimizi, tarihimizi yerinde görüp geziyorlar. Gençlerimizi sokakların kötü alışkanlıklarından uzak tutmaya çalışıyoruz. Yoksa balici, tinerci olurlar. Kurslarımız oluyor, okuma-yazma bilmeyenlere okuma yazma öğretiyoruz. Velhasıl hem sosyal hem kültürel hem de tarihi dokunun ve Altındağ’ın güzelleşmesi için ne gerekirse yapıyoruz. Engeller çıkmıyor mu? Çıkıyor. Bunları aşıp hizmetlerimizi yürütmeye çalışıyoruz. Hemşerilerimizin ziyaretleri de bizlere onur veriyor. Ankara da Boluluların bu birlikteliğinin her geçen gün arttığını görüyorum. Bu ayrıca bir onur ve mutluluk bizler için. Ziyaretinizden dolayı hepinize teşekkür ediyor. Birlik ve beraberliğin daim olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124