Artık Jandarma hastanede

Sağlıkta şiddetin önüne geçebilmek için artık hastanede polislerin yanı sıra jandarmada görev yapmaya başladı. Bolu’da iki hastanede polis ve jandarma birlikte görev yapmaya başladı.

Artık Jandarma hastanede

Özel Haber: Kasım ŞAHİN

Son yıllarda sağlıkta yaşanan şiddet ve saldırıların önlenmesi için bir dizi önleyici tedbirler alınmaya başladı. Sağlık Sendikaları ve Tabip Odaları sağlıkta şiddetin önlenmesi için biran önce gerekli cezai müeyyide ve gerekli tedbirlerin alınmasını talip ederken, artık kamu hastanelerinde görevli hastane polislerinin yanı sıra polis ile birlikte jandarma da görevlendirildi. Bolu’da 3 gün önce başlayan uygulama vatandaşlar ve sağlık çalışanları tarafından olumlu karşılandı. Hastane polislerinin yanında 1 rütbeli jandarma personeli ile 1 er görev yapıyor. Herhangi şiddet olayının da ise polisle birlikte hareket edecek olan jandarma personeli 24 saat kamu hastanelerinde görev yapmaya başladı.

BAKANLIK TALİMATI

Son yıllarda sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin artmasının ardından İçişleri Bakanlığının talimatı doğrultusunda yurdun bazı bölgelerindeki hastanelerde polisle birlikte jandarma da görev yapmaya başladı. Bolu’da bu uygulama iki hastanede başlatıldı. Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi ile İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesinde devreye giren yeni güvenlik sisteminde polis ile jandarma birlikte görev yapacak.

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2018, 23:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner133

banner129