Artık kütüphanede kafeterya var

Bolu İl Halk Kütüphanesi Müdürü Cemil Şahiner, 2012 yılında toplam 47 bin 595 adet kitabın okuyucu ile buluştuğunu söyleyerek kütüphaneye açtıkları kafeterya sayesinde Bolu İl halk kütüphanesinin...

Artık kütüphanede kafeterya var

Bolu İl Halk Kütüphanesi Müdürü Cemil Şahiner, 2012 yılında toplam 47 bin 595 adet kitabın okuyucu ile buluştuğunu söyleyerek kütüphaneye açtıkları kafeterya sayesinde Bolu İl halk kütüphanesinin Türkiye’de ki sayılı kütüphaneler arasına girdiğini kaydetti.

 

Bolu İl Halk Kütüphanesi Müdürü Cemil Şahiner İl ve İlçe kütüphanelerinin 2012 istatistiği verileri hakkında değerlendirmelerde bulundu. İl merkezinde ve 8 ilçede bulunan kütüphanelerin okuyucu sayıları ve okunma oranları arasında büyük bir uçurumun olduğunun altını çizen Şahiner Bolu'daki kütüphanelerde toplam 126 bin 784 kitap bulunduğunu ve kütüphaneye üye sayısının 7 bin 102 kişi olduğunu aktardı. Bolu İl Kütüphanesi Müdürü Cemil Şahiner ; ''2012 yılında toplam 47 bin 595 kitap okuyucu ile buluştu. Merkez ve ilçelerde bulunan 9 kütüphanemizde bulunan kitap sayısı 12 binin üzerinde, buna rağmen okuyucu ve kütüphaneye üye olan kişi sayısı çok düşük. Vatandaşlarımızın kütüphanelerden faydalanması için elimizden gelen her türlü hizmeti veriyoruz. Son olarak Bolu merkezde bulunan kütüphanemizde kantinimizi hizmete açtık. Türkiye'de çok az kütüphanede kantin hizmeti verilmekte. Ayrıca kitap okuma salonlarında bulunan 20 bilgisayarda vatandaşların hizmetine açık durumdadır.'' Dedi. Diğer taraftan, vatandaşların evlerinde kullanmadığı kitapları kütüphanede bulunan kitaplarla değiştirebileceğini de sözlerine ekleyen Şahiner, bunun yanında ''Askıda Kitap'' uygulaması sayesinde, okurların kendi kitaplarını buraya bırakarak başka birinin bıraktığı kitabı alabileceğini kaydetti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128