A.Ş. Boluspor’un Bitişi Demektir

Erhan BEYKOZ yazdı...

A.Ş. Boluspor’un Bitişi Demektir

Cumhuriyetin kuruluşundan 1970’li yıllara kadar Bolu denilince ilk akla gelen Abant olmuştu. Bolu’nun markası Abant, Bolu’nun göz bebeğiydi!

1965 yılında kurulan, 1969 da 1. lige çıkan Boluspor, kısa zamanda Türkiye’de adından söz ettirmeye başlamıştı. Teknoloji, görsel medya, iletişimin çok gelişmediği günlerde, Boluspor ülkeyi tarayıp gizlerde kalan futbolcuları buluyor, yaptığı genç transferleri bir yılda hazırlayıp Türk futboluna kazandırması, olmayan bütçesiyle köklü takımlara kök söktürmesi her yerde alkış alıyordu.

Futbol gelişmemiş ülkeler için sosyal faaliyetin başında yer alırken, Bolu Abant’ın yanı sıra, Boluspor adıyla da markalaşıyordu! Bolu’dan yetişen futbolcular, başka takımlara sorgusuz transferler yapabiliyordu. Bende Tokatspor’a imza atarken, “İyi ahlak iyi spor, işte Boluspor” dergisindeki genç takım fotoğrafıyla transfer yapmıştım.

Flaş transferlerin odağı olan Boluspor, geçmiş başkanların iyi yönetimleriyle de gündemde oluyorlardı. Her sezon 1-2 oyuncuyu satarak transfer giderlerini karşılayan Boluspor’da samimi, Bolu’yu çok seven başkanların hakkını vermemiz lazım.

2016-2017 sezonu öncesi yeni yönetim, yeni başkanla iş başı yaptı. Geçmiş dönemlerde takımı 3. ligden alıp süper lig kapına kadar getiren Necip Çarıkçı, küçük bir farkla yeniden Boluspor’a başkan oldu!

Kongrede Başkan Çarıkçı, tek kelime etmediği A.Ş. konusunu gündeme taşıyor. Boluspor’un şirketleşmesi gerektiğinin altını çizen Başkan Çarıkçı, şimdilerde lobi faaliyetleri yürütüyor.

Bilindiği üzerine yıllar önce Mudurnu Tavukçuluk sahibi Tevfik Türesin’in kısa süre başkanlığında A.Ş. yapılacak dedikoduları Bolu’yu ayağa kaldırmıştı. Gerekçe olarak, ekonomisi iyi olan Sayın Türesin’in Boluspor’u üstüne geçirecek korkusuydu! Adanaspor A.Ş. kimin malıdır, bakılması gerekir.

Yakın zamanda yeniden gündeme Boluspor A.Ş. olmalı gündeminin altında ne yatmaktadır?

Hiç ortada bir şey yokken, Boluspor A.Ş. olmalı sözü ile neler hesaplanmakta, neler düşünülmekte, sonucu ne olacaktır?

Bildiğim kadarıyla hiçbir mal varlığı olmayan Boluspor’un, A.Ş. olması halinde hisse paylarını kaç liradan satışa çıkacaktır?

Boluspor adıyla alınan, istediğine ederiyle kiralanan ve ihalesiz çalıştırılan yerler A.Ş. olunca ne olacaktır?

Düne kadar hep bir ağızdan, A.Ş. olduğunda, Boluspor’un Bolunun takımı olmaktan çıkıp, birilerinin arka bahçesi olacak diye bağırıyorduk! Şimdi bu konu gündeme gelmişse ve Boluspor A.Ş. olacaksa aynı şeyler olmayacak mı?

Benim ticari ve siyasi olarak baktığım olayın sonucu, Boluspor A.Ş. olduğunda, Bolunun markası birilerinin hesabına geçecek olmasıdır. Bundan sonra da, ne taraftar, ne basın, ne eski başkanlar, ne eski yöneticiler, ne bürokratlar kısaca Bolu’da yaşayan ve Boluspor benim diyen hiçbir Allah’ın kulu, takımı sahiplenme hakkı olmayacağıdır.

Demem o ki Boluspor A.Ş. olursa eğer, Boluspor ruhuna hep beraber “Fatiha” okuruz…

Not: Bu gün itibarıyla başarıyla sonuçlar alan Boluspor’u, gereksiz ve mesnetsiz tartışmaların içine sokarak frenine basmamalıyız. Oynamış olduğu futbol ve fikstürdeki yerine saygı duymak adına başka işlerle değil, hedefe giden destek olmak hepimizin tek derdi olmalıdır.

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2016, 17:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128