Asayiş Şubesi Sevindirmeye Devam Ediyor

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, yaptıkları çalıntı araç operasyonu kapsamında eşzamanlı operasyon düzenlediler. Ekipler, Bolu’dan çalınan 2 aracın Afyon’da olduğunu tespit ederek araçları gerçek sahiplerine teslim ettiler.

Asayiş Şubesi Sevindirmeye Devam Ediyor
Haber: Kasım ŞAHİN

Asayiş Şubesi Oto Hırsızlık Büro Amirliğinin başarılı ve deneyimli ekipleri araçları çalınan vatandaşları sevindirmeye devam ediyor. Polis memurlarının 2013 yılı içerisinde başlattığı ve 7 ay devam eden çalışma ve teknik incelemeler sonucunda çaldıkları araçlara farklı plaka transfer etkileri tespit edilen şahıslara  eşzamanlı operasyonlar düzenlendi.

7 ay yürütülen çalışmalar kapsamında araçların gerçek sahiplerine yönelik tespitler yapıldı. Araştırmalar ve teknik incelemeler sonucunda change (değiştirilmiş araç) olduğu tespit edilen 27 araçtan 2 otomobilin tespiti sağlandı. 2 araç da Afyon’da bulundu. Araçlar, Cuma günü Bolu’ya getirilerek gerçek sahiplerine teslim edildi.

19.05.2013 tarihinde çalınan ve Afyon’da bulunan 14 AB 960 plakalı aracın 03 PM 784 plakayla değiştirildiği belirtildi. Yaklaşık 1 buçuk yıl sonra bulunan araç, Bolu’ya getirilerek sahibi N.D’ye teslim edildi.

31.10.2013 tarihinde çalınarak 03 YA 237 plakaya transfer edilen aracın ise K.G’ye ait 14 EV 112 plakalı araç olduğu tespit edildi. Araç, sahibine teslim edildi.

Bolu Emniyeti Oto Hırsızlık Bürosu ekipleri, daha önce de 14 AY 882 plakalı aracı yine Afyon’da bulmuş, 03 PM 556 plakası takıldığı tespit edilmiş ve Bolu’ya getirilerek sahibine teslim edilmişti. Ekipler, aynı şekilde Ankara’dan çalılan bir aracı Sinop’ta, Trabzon’dan çalınan başka bir aracı ise Giresun’da bulmuşlardı.

Oto Hırsızlık Büro amirliği ekiplerinin yaptığı çalışmalar neticesinde araçlarına aylar sonra kavuşan sürücüler, büyük sevinç yaşadılar.

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2014, 20:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan
Hasan - 6 yıl Önce

ben böyle oto hırsızlık ekibinin alnından öperim. vayh

ibrahimertan
ibrahimertan - 3 yıl Önce

bizi hala sevindiremedilerkarabük safranboluda 2006 daçalınan kırmızı kartaldan halabir ses yok

SIRADAKİ HABER

banner128