banner120

Asbestli boru devri kapandı

Bolu Merkez İçme Suyu Şebekesi tamamen yenilendi ve işletmeye alındı. Bolu Belediyesi’nin konuyla ilgili açıklamasında, 3 yıl süren projenin tamamlandığı belirtilerek,  “Vatandaşlarımız şebeke suyunu artık...

Asbestli boru devri kapandı

Bolu Merkez İçme Suyu Şebekesi tamamen yenilendi ve işletmeye alındı. Bolu Belediyesi’nin konuyla ilgili açıklamasında, 3 yıl süren projenin tamamlandığı belirtilerek,  Vatandaşlarımız şebeke suyunu artık güvenle içebilecekler” denildi. Açıklamada ayrıca vatandaşlar, basınç artışından dolayı meydana gelebilecek arızalar konusunda uyarıldı.

 

Bolu Belediyesi altyapı projelerinde yeni bir sayfa açtı. Bolu Merkez İçme Suyu Şebekesi Projesi tamamlandı ve yeni şebeke, vatandaşların hizmetine sunuldu.  Belediye tarafından yapılan açıklamada, “İçme suyu şebekesinde asbestli boru devri bitmiş ve tüm asbestli borulardaki su boşaltılmıştır. AB standartlarındaki yeni sistemle musluklardan akan su artık arıtılmış, temiz, güvenli, sağlıklı, kaliteli sudur” denildi. Bolu belediyesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Bolu’nun en önemli altyapı projelerinden olan ‘Bolu ili Merkez İçme Suyu Şebekesi Yenilenmesi Projesi’ tamamlanmış ve şebeke,  işletmeye alınmıştır.  Yeni şebeke,  tüm hatlar üzerinde özellikle kombiler için ihtiyaç duyulan su basıncını (min 4 Atü basıncı) sağlayacak şekilde, sağlık ve sağlamlık yönünden AB standartlarına uygun olarak inşa edilmiştir.  Böylece halkımız artık hidrofora gerek kalmadan kombilerini rahatlıkla kullanabileceklerdir.‘Şebeke su kaçak olasılığını’ sıfıra indiren, hat üzerine yapılacak ilave bağlantıları kolaylaştıran yeni sistemle,  içme suyu şebekesinde asbestli boru devri bitmiş ve tüm asbestli borulardaki su boşaltılmıştır. Şebekeye verilen su, arıtılmış, temiz, güvenli, sağlıklı ve kaliteli sudur. Vatandaşlarımız, artık musluklarından akan suyu güvenle içebilir ve kullanabilirler. Yeni sistemi devreye alınması sürecinde, vatandaşlarımızı eski-yeni sistem farkı dolayısıyla meydana gelebilecek arızalar konusunda uyarmayı görev biliyoruz. Eski sistemde özellikle Karamanlı, İhsaniye, Gölyüzü ve Bahçelievler mahallelerinde daha önce su basıncının azlığından dolaylı sorun yaşanmayan tesisatlarda,  arıza yaşanma olasılığı mevcuttur.  Bu tür arızaları yaşayan vatandaşlarımız, 185 Su Arıza veya 444 26 58 numaralı telefonları arayarak yardım isteyebilirler. Bolu Belediyesi olarak, proje süresince verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür diler, yeni şebekemizin vatandaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ederiz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124